Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2011, sygn. ITPP1/443-300/11/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-300/11/MS

Prawo do zwolnienia usług leczenia niepłodności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 lutego 2011 r. (data wpływu 28 lutego 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie usług leczenia niepłodności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2011 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie usług leczenia niepłodności.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (podatnik) jest założycielem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wpisanego do rejestru zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Wojewodę. Przychodnia prowadzi działalność medyczną między innymi w zakresie leczenia niepłodności. Według klasyfikacji PKWiU z 1997 r. świadczone przez Wnioskodawcę usługi mieściły się w grupowaniu 85 tj. usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej i do końca 2010 r. podlegały zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z poz. 9 załącznika nr 4 do ustawy.

Z dniem 1 stycznia 2011 r. weszły w życie zmiany do ustawy o podatku VAT, które wprowadzają między innymi odmienne zasady ustalania prawa do zwolnienia od podatku VAT usług medycznych. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jako podmiot wpisany do rejestru zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Wojewodę spełnia wprowadzone przez nowe przepisy, podmiotowe warunki korzystania ze zwolnienia usług medycznych z podatku od towarów i usług. Obecnie w związku z uniezależnieniem zakresu przedmiotowego zwolnienia od klasyfikacji PKWiU, Wnioskodawca powziął wątpliwości dotyczące zwolnienia niektórych procedur medycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00