Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2011, sygn. ITPP1/443-106/11/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-106/11/TS

Stawka podatku w odniesieniu do robót budowlanych w budynku sklasyfikowanym w PKOB w grupowaniu 112.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 stycznia 2011 r. (data wpływu 24 stycznia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku stosowanej do robót budowlanych w budynku sklasyfikowanym w PKOB w grupowaniu 112 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 stycznia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku stosowanej do robót budowlanych w budynku sklasyfikowanym w PKOB w grupowaniu 112.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka realizuje na rzecz inwestorów budynki mieszkalno-usługowe, wielorodzinne z usługami, garażami oraz niezbędną infrastrukturą, zakwalifikowane wg kategorii obiektów budowlanych do kategorii XIII (pozostałe budynki mieszkalne). Umowa z inwestorami, jak wskazuje Spółka, obejmuje kompleksowe wykonanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego (zaliczanego do PKOB 112) wraz z garażami podziemnymi, lokalami użytkowymi i komórkami lokatorskimi. Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych stanowi ponad 60% ogólnej powierzchni zabudowy, a poszczególne lokale wraz z przynależnymi komórkami i udziałem w częściach wspólnych nie przekraczają 150 m. Tym samym lokale mieszkalne wraz z przynależnymi komórkami i udziałem w częściach wspólnych spełniają definicję budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Rozliczenie z inwestorem następuje miesięcznie, zgodnie z zaawansowaniem wykonanych robót.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00