Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.03.2010, sygn. IPPP3/443-1237/09-4/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1237/09-4/MPe

w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy oraz aportu nieruchomości zabudowanych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 21.12.2009 r. (data wpływu 24.12.2009 r.) uzupełnionego w dniu 11.03.2010 r. (data wpływu) na wezwanie z dnia 25.02.2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy oraz aportu nieruchomości zabudowanych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.12.2009 r. wpłynął ww. wniosek Pani uzupełniony w dniu 11.03.2010 r. (data wpływu) na wezwanie z dnia 25.02.2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy oraz aportu nieruchomości zabudowanych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni może w przyszłości stać się wspólnikiem Spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej (Spółka). Spółka w przyszłości może stać się właścicielem budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie, związanych z tym budynkiem lub lokalem, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie, budynku niemieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku, lokalu niemieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu, gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie, związanych z tym budynkiem lub lokalem, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu niemieszkalnego lub udziału w takim prawie (dalej łącznie nieruchomości). Spółka może nieruchomości sprzedać lub wnieść aportem do innej spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej. Niektóre nieruchomości będą nabywane przez spółkę od podatników VAT, u których sprzedaż tych nieruchomości będzie zwolniona od podatku VAT. Nabycie tych nieruchomości będzie dokumentowane fakturą VAT. Niektóre nieruchomości będą nabywane przez Spółkę od osób niebędących podatnikami VAT z tytułu ich dostawy, w tym osób fizycznych, ich nabycie będzie czynnością niepodlegającą VAT i nie będzie dokumentowane fakturami VAT. Niektóre nieruchomości będą nabywane przez Spółkę w postaci aportu wnoszonego przez wspólnika lub wspólników niebędących podatnikami VAT z tytułu ich dostawy, w tym osób fizycznych, ich nabycie będzie czynnością niepodlegającą VAT i nie będzie dokumentowane fakturami VAT. Nieruchomości będą zasiedlone po raz pierwszy, zgodnie z art. 2 pkt 14 ustawy o VAT, co najmniej 2 lata przed nabyciem nieruchomości przez spółkę, przez jednego z ich poprzednich właścicieli.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00