Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2010, sygn. IPPP3/443-126/10-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-126/10-2/KC

stosowanie prawidłowego kursu waluty obcej do przeliczenia na złote polskie wartości faktur korygujących

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 04.02.2010 r. (data wpływu 08.02.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania prawidłowego kursu waluty obcej do przeliczenia na złote polskie wartości faktur korygujących jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.02.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania prawidłowego kursu waluty obcej do przeliczenia na złote polskie wartości faktur korygujących.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką), zarejestrowana w Sądzie Rejonowym pod numerem KRS X, jest producentem i sprzedawcą klejów, materiałów uszczelniających, domieszek do betonu, itp. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje dostawy towarów i świadczenia usług m.in. na rzecz podmiotów krajowych (polskich podatników podatku VAT). Zdarza się, że Spółka wystawia na kontrahentów krajowych faktury w walucie obcej (w EUR). Wynika to z ustaleń dokonanych przez Spółkę z takimi kontrahentami krajowymi. W takim wypadku Spółka podaje na fakturze kwotę netto w EUR, kwotę VAT w EUR i jednocześnie w PLN, gdyż przepisy zobowiązują Spółkę do określania kwoty podatku VAT w PLN. Niejednokrotnie Spółka zmuszona jest do skorygowania wystawionych faktur. W związku z tym, Spółka wystawia faktury korygujące. Powody wystawiania faktur korygujących są różne. Powody korekty można podzielić co do zasady na dwie grupy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00