Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2010, sygn. IPPP1-443-208/10-2/ISz, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-208/10-2/ISz
By pomniejszyć podatek należny należy mieć potwierdzenie odbioru od kontrahenta FV korygującej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 19.02. 2010r. (data wpływu 22.02.2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia podatku należnego z tytułu wystawionych korekt faktur VAT bez uzyskania potwierdzeń ich odbioru od kontrahentów - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.02.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia podatku należnego z tytułu wystawionych korekt faktur VAT bez uzyskania potwierdzeń ich odbioru od kontrahentów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Spółka z o.o. w L często wystawia faktury korygujące, zwłaszcza z uwagi na udzielanie rabatów poszczególnym odbiorcom, bądź zwrotu towarów. Wszystkie faktury korygujące wysyłane są za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, jednakże zdarza się, iż z przyczyn niezależnych od Spółki, potwierdzenia te nie docierają do Wnioskodawcy lub docierają z dużym opóźnieniem.
W związku z powyższym zadano następujące pytanie:
Czy w przypadku braku potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę Spółka ma prawo do obniżenia kwoty należnego podatku VAT, wynikającego z tych faktur, w rozliczeniu za okres, kiedy nastąpiło ich wystawienie i zmniejszenie należności za sprzedany towar, tj. wg ceny uwzględniającej dokonaną korektę...
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right