Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2010, sygn. IPPP1-443-188/10-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-188/10-2/EK

Wypłata premii pieniężnych kalkulowanych procentowo i kwotowo stanowi rabat obniżający zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy wartość dostaw udokumentowanych poszczególnymi fakturami.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2010 r. (data wpływu 18 lutego 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • opodatkowania premii pieniężnych - jest prawidłowe
  • sposobu ich dokumentowania - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest wyłącznym oficjalnym dystrybutorem sprzętu elektronicznego audio-video, stereo, głośników etc., określonych marek i producentów.

W ramach prowadzonej działalności A. planuje zawierać umowy z kontrahentami, które określą warunki współpracy. Na podstawie ich regulacji Wnioskodawca zobowiąże się również do udzielenia kontrahentowi premii pieniężnych oraz bonusów (dalej występujących pod wspólnym określeniem - bonus). Niemniej, bez względu na nazwę, zdarzeniem uprawniającym kontrahenta A. do otrzymania płatności będzie realizacja określonego obrotu tj. zakupu towarów oferowanych przez Wnioskodawcę lub terminowa płatność zobowiązań wobec A. Wartość bonusu będzie co do zasady obliczana od wartości wszystkich terminowo opłaconych faktur wystawionych dla danego kontrahenta przez Wnioskodawcę lub od wartości obrotu w danym okresie czasu. Otrzymanie bonusu nie będzie ponadto uzależnione od dodatkowego zachowania lub spełnienia dodatkowych świadczeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00