Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2010, sygn. ITPP2/443-1045a/09/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1045a/09/AD

Budowa pensjonatu podlega opodatkowaniu 7% stawką podatku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 listopada 2009 r. (data wpływu 3 grudnia 2009 r.), uzupełnionym w dniach 1 i 18 lutego (daty wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla robót związanych z budową pensjonatu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 grudnia 2009 r. został złożony wniosek, przekazany według właściwości przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, uzupełniony w dniach 1 i 18 lutego 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla robót związanych z budową pensjonatu.

W przedmiotowym wniosku, oraz jego uzupełnieniach, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W związku z przygotowywanym preliminarzem kosztów dla przyszłego zadania inwestycyjnego umownie nazwanego Budynek pensjonatu (kategoria obiektu XIV) pomieszczenia na czasowy wynajem, w którym ma się odbywać pobytowe leczenie oraz prowadzona będzie rehabilitacja połączona z całodobową opieką zdrowotną i pielęgniarską oraz rekreacją, głównie dla ludzi starszych i niepełnosprawnych, z wbudowanymi dwoma lokalami mieszkalnymi przeznaczonymi dla zatrudnionego personelu, częściowo podpiwniczonego wraz z wewnętrzną linią zasilającą, przyłączem kanalizacji sanitarnej i ogrodzeniem zewnętrznym terenu; na działce budowlanej położonej na terenie wiejskim Przewidywana kategoria obiektu KOB 113. Ze względu na charakter tego obiektu Wnioskodawca nie chce, aby nazwać go Domem Pomocy Społecznej. Ma to być budynek o określonym, wysokim standardzie wyposażenia, wyglądzie zewnętrznym i architekturze wnętrz. Personel medyczny będzie posiadał wysokie kwalifikacje. Obsługa pielęgniarska będzie odbywać się w systemie całodobowym, a świadczone usługi mają charakteryzować się wysoką jakością. Dominować mają pokoje jedno i dwuosobowe, które osoby starsze mogą wynajmować na czas nieograniczony. Czas pobytu poszczególni klienci mogą regulować dowolnie. Jednorazowo zakwaterowaniu może podlegać do 50 osób. Z uwagi na to, aby nie było skojarzeń z DPS-em, jak też ze względów marketingowych umownie przyjęto nazwę pensjonatu dla tego obiektu. Jednak należy w docelowym układzie zakładać funkcjonowanie tego obiektu jako budynek instytucji ochrony zdrowia, w którym świadczone będą usługi zakwaterowania z opieką lekarską i pielęgniarską głównie dla osób starszych. Obiekt w całości będzie dostosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne i będzie gwarantował możliwość zakwaterowania takich osób.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00