Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2009, sygn. IPPP2-443-1875/08-2/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-1875/08-2/BM
dokument którym należy dokonać refakturowania ponoszonych kosztów eksploatacji oraz fundusz remontowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2008r. (data wpływu 29 grudnia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wskazania jakimi dokumentami należy dokonać refakturowania ponoszonych kosztów eksploatacji oraz funduszu remontowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 grudnia 2008r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wskazania jakimi dokumentami należy dokonać refakturowania ponoszonych kosztów eksploatacji oraz funduszu remontowego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (Spółka cywilna) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług medycznych oraz usług najmu lokali użytkowych, które są własnością wspólników Spółki. Lokale użytkowe są przeznaczone na cele działalności gospodarczej najemców. Budynek, w którym znajdują się lokale będące przedmiotem najmu, jest własnością Wspólnoty Mieszkaniowej, która co miesiąc obciąża właścicieli lokali kosztami administracyjnymi, kosztami energii, wody, ciepła części wspólnych, a także ochrony, wywozu śmieci i innymi kosztami utrzymania części wspólnych nieruchomości oraz wpłatami na fundusz remontowy. Wspólnota jako podmiot nie jest płatnikiem VAT i z tytułu wymienionych kosztów wystawia rachunki nie będące fakturami VAT. Powyższe koszty są kosztami ogólnymi utrzymania nieruchomości dotyczącymi części wspólnych typu klatka schodowa czy teren wokół budynku. W umowie najmu lokali między Spółką a najemcami zawarte jest stwierdzenie o tym, że koszty, o których mowa faktycznie ponoszone będą przez najemców a Spółka jako właściciel będzie obciążała najemców na podstawie rachunków wystawionych przez Wspólnotę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right