Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2008, sygn. IPPP1-443-1938/08-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1938/08-2/JB

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2008r. (data wpływu 17 października 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do wystawienia faktur korygujących z tytułu udzielonego rabatu określonego w zawartej umowie - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do wystawienia faktur korygujących z tytułu udzielonego rabatu określonego w zawartej umowie.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w postaci sprzedaży m.in. gotowych kosmetyków i komponentów służących do ich wykonywania. Z jednym z kontrahentów zawarł długotrwałą umowę handlową na mocy której, w sytuacji gdy kontrahent dokona w każdym, poszczególnym roku obrotowym zakupu towarów na określoną przez strony wartość przysługiwać mu będzie rabat w określonej wysokości. Rozliczenie rabatu będzie się odbywać poprzez zmniejszenie (korektę) ostatnich faktur sprzedaży w roku obrachunkowym, aż do pełnego wyczerpania kwoty rabatu. Postanowienia powyższe strony zawarły w podpisanej umowie handlowej. Wnioskodawca dodaje, iż kontrahent jest zainteresowany zakupem różnorodnych towarów handlowych z asortymentu sprzedawcy, w związku z czym faktury dokumentujące sprzedaż będą opiewały na wiele różnorodnych pozycji. Dokonane korekty sprzedaży będą dokumentowane fakturami korygującymi VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00