Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2008, sygn. IP-PP2-443-842/08-2/KCH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-842/08-2/KCH

Kiedy Spółka powinna wykazać podatek VAT należny wynikający z podwyższenia ceny za świadczone usługi przesyłania (dodatkowej opłaty) w związku z przekroczeniem mocy umownej przez odbiorcę usług przesyłania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2008r. (data wpływu 23 maja 2008r.) o udzielenie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczania faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2008r. wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w przedstawionym poniżej stanie faktycznym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny

Spółka świadczy usługi przesyłania energii elektrycznej, za które pobiera opłaty zgodnie z taryfą zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (dalej: Prezes URE) w formie decyzji administracyjnej. Taryfa Spółki na rok 2008 (dalej: Taryfa) (analogicznie jak taryfy obowiązujące w poprzednich latach) przewiduje, iż odbiorcy usług przesyłania wnoszą do wnioskodawcy opłatę obliczoną jako suma opłat według stawki abonamentowej oraz stawek przesyłania. Jedną ze stawek przesyłania jest stawka sieciowa. Stawka ta zawiera dwa składniki tj.: składnik stały oraz składnik zmienny. Podstawą do naliczania opłaty wynikającej ze składnika stałego stawki sieciowej jest moc umowna. Moc umowna jest to moc czynna pobierana z sieci lub wprowadzona do sieci, określona w umowie na świadczenie usług przesyłania. Moc umowna dla każdego miejsca dostarczania energii elektrycznej z sieci przesyłowej jest zamawiana przez odbiorcę usług przesyłania na rok taryfowy do 25 sierpnia każdego roku poprzedzającego rok obowiązywania Taryfy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00