Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2008, sygn. ILPP1/443-707/08-2/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-707/08-2/BD
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której nabywcy będą mieli prawo do wyłącznego korzystania z garażu na zasadzie ustanowienia prawa do jego korzystania w ramach podziału do używania (quo ad usum) do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie stawka podatku VAT w wysokości 7%?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, Spółka z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 10 lipca 2008 r. (data wpływu: 16 lipca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży budynku mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której nabywcy będą mieli prawo do wyłącznego korzystania z garażu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 lipca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży budynku mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której nabywcy będą mieli prawo do wyłącznego korzystania z garażu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na budowie budynków mieszkalnych i ich sprzedaży. W ramach prowadzonych inwestycji, Spółka buduje między innymi budynki mieszkalne wraz z przylegającymi do nich bezpośrednio pomieszczeniami gospodarczymi garażami. Każde z pomieszczeń garażowych zostało wydzielone przegrodami/ścianami oraz z uwagi na zastosowane rozwiązania architektoniczne posiada odrębny wjazd i wejście.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right