Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2007, sygn. IBPP1/443-142/07/PK/KAN-654/09/07, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-142/07/PK/KAN-654/09/07

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2007r. (data wpływu 6 września 2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie opodatkowania nadwyżki kwoty pieniężnej stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą otrzymaną od kontrahenta, a wartością należności wykazanych w fakturze - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2007r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nadwyżki kwoty pieniężnej stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą otrzymaną od kontrahenta, a wartością należności wykazanych w fakturze.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż paliw. Spółka dokonuje sprzedaży nie na podstawie zawartych umów, zawierających harmonogramy konkretnych dostaw lecz na bazie otrzymywanych poszczególnych zamówień, składanych w zależności od zapotrzebowania odbiorców. Kontrahenci w dniu odbioru towaru z bazy paliwowej, wpłacają na rachunek bankowy Wnioskodawcy kwotę należności za przedmiotowy towar, zgodnie ze złożonym przez siebie zamówieniem. Podatnik niezwłocznie po otrzymaniu wpływu należności na konto, rozpoczyna załadunek towaru na środek transportu kontrahenta, realizując tym samym sprzedaż konkretnego paliwa. Każdorazowo, przy realizacji takiej dostawy okazuje się, że do cysterny załadowano ilość towaru nie pokrywającą się co do ilości jednostek ze złożonym zamówieniem. Taki stan rzeczy wynika ze specyfikacji towaru jakim są paliwa. Po dokonanej transakcji, Spółka wystawia fakturę VAT, zgodnie z dokumentem wydania magazynowego, opiewającym na faktyczną ilość wydanego towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00