Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 11.05.2007, sygn. ZP/443-39/07, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZP/443-39/07
1. Kiedy Spółka powinna rozliczyć korektę podatku należnego i naliczonego w przypadku otrzymania faktury korygującej z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub importu usług w momencie wystawienia faktury korygującej przez kontrahenta z UE, czy też w momencie otrzymania faktury korygującej?2. Z jakiego dnia Wnioskująca powinna zastosować kurs do przeliczenia wartości faktury korygującej na walutę krajową, celem korekty podatku należnego i naliczonego z tytułu otrzymanych korekt faktur?
POSTANOWIENIE
Naczelnik Pierwszego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Poznaniu, działając na podstawie przepisów:
- art. 14 a § 1, § 3, § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8 , poz. 60 ze zm.),
po rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, postanawia uznać za prawidłowy pogląd Podatnika, wyrażony w złożonym wniosku.
UZASADNIENIE
Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego wynika, iż Wnioskująca jest importerem i producentem towarów i wyrobów z branży kosmetycznej. W ramach prowadzonej przez siebie działalności Spółka ponosi szereg kosztów związanych bezpośrednio oraz pośrednio z uzyskiwanymi przychodami. Jednocześnie wiele kosztów ponoszonych jest przez Spółkę, na postawie otrzymanych faktur od kontrahentów z Unii Europejskiej lub spoza Unii. W związku z powyższym, Podatnik rozpoznaje wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów lub import usług. Do powyższych faktur Wnioskująca otrzymuje od kontrahentów z UE faktury korygujące, dotyczące zmiany ceny lub ilości zakupionych towarów lub korygujące wartość importowanych usług.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right