Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 20.09.2006, sygn. II-2/4111/415/245/38/06, Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdyni, sygn. II-2/4111/415/245/38/06

Czy w przypadku braku nr. rejestracyjnego samochodu na fakturze dokumentującej zakup paliwa do samochodu osobowego lub ciężarowego podatek VAT stanowi koszt uzyskania przychodu?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. Nr 8 z 2005r. , poz.60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku Pana ... , zam. ... NIP ... z dnia 22.06.2006r. (data wpływu do tut. urzędu 26.06.2006r.) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie kosztu uzyskania przychodu podatku VAT na fakturze dokumentującej zakup paliwa do samochodu osobowego lub ciężarowego stwierdzam, że : stanowisko przedstawione w tym wniosku jest nie prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego.

UZASADNIENIE

Z treści złożonego wniosku wynika, że podatnik posiada samochody osobowe i ciężarowe stanowiące środki trwałe lub towary demonstracyjne , które są zarejestrowane i wykorzystywane w działalności gospodarczej. Zdarzają się sytuacje , że przy zakupie paliwa do w/w samochodów , na fakturze zakupu brak nr rejestracyjnego pojazdu. Podatnik wystawia notę korygującą i przesyła wystawcy faktury, która nie zawsze zostaje potwierdzona i odesłana do naszej firmy. W przypadku samochody ciężarowego na podstawie wystawionej noty korygującej dokonujemy obniżenia podatku należnego o podatek naliczony dotyczące zakupu paliwa do samochodu ciężarowego. W przypadku samochodu osobowego zgodnie z art. 88, ust.1, pkt 3 obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych , oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych i innych pojazdów samochodowych , o których mowa w art. 86, ust.3.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00