Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.11.2006, sygn. IX-005/301/Z/K/06, Urząd Skarbowy Łódź-Widzew, sygn. IX-005/301/Z/K/06

Jak wynika ze złożonego wniosku podatniczka wynajmuje lokal mieszkalny studentom przez okres 9 miesięcy w roku, płacąc podatek dochodowy na zasadach ogólnych. Aktualnie zaszła potrzeba przeprowadzenia w tym lokalu remontu, zainstalowania internetu oraz zakupu mebli i sprzętu AGD, w związku z czym pyta, czy w/w koszty może w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Czy w sytuacji, kiedy wydatki przekroczą przychód może rozliczać je w następnych latach - jej zdaniem tak.

Pytanie podatnika

Odnosząc się do powyższej kwestii Naczelnik Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew stwierdza co następuje:

W zakresie kosztów uzyskania przychodów

Zgodnie z przepisem art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) kosztami uzyskania przychodów z poszczególnego źródła są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem wymienionych w art. 23. Wynika z powyższego, że za koszt uzyskania przychodów mogą być uznane tylko takie wydatki, które bezpośrednio służą powstaniu lub powiększeniu przychodu, tj. takie, między poniesieniem których a osiągnięciem przychodu zachodzi związek przyczynowo-skutkowy. Według utrwalonego w orzecznictwie poglądu istotna jest relacja, że bez danego wydatku spodziewany racjonalnie skutek w postaci określonego przychodu nie mógłby wystąpić.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00