Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.05.2005, sygn. PP/443-6/05, Urząd Skarbowy w Namysłowie, sygn. PP/443-6/05
Czy sprzedaż nieruchomości nabytej z majątku prywatnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i w jaki sposób rozliczyćpodatek VAT w opisanym przypadku ?
P O S T A N O W I E N I E
Na podstawie art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa / tekst jednolity - Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 /, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Namysłowie stwierdza, iż stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 25 lutego 2005 r , uzupełnionym w dniach 12 kwietnia 2005 r. oraz 20 maja 2005 r , o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz ze znajdującymi się na tym gruncie budynkami ze swojego majątku prywatnego jest nieprawidłowe.
U Z A S A D N I E N I E
W dniu 25 lutego 2005 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Namysłowie wpłynął wniosek, uzupełniony pismami z dnia 12 kwietnia 2005 r. oraz z dnia 20 maja 2005 r , o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Zgodnie z art. 14 a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz ( prezydent miasta ), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W myśl art. 14 a § 4 ustawy Ordynacja podatkowa, udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right