Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 20.12.2004, sygn. PO-3/443/629/AGA/04, Zachodniopomorski Urząd Skarbowy, sygn. PO-3/443/629/AGA/04
1. Czy spółka jest usługobiorcą usługi naprawyciądnika siodłowego, który uległ awarii na terenie Niemiec, w rozumieniu art. 28 ust. 7 ustawy, w przypadku, gdy podano niemieckiej firmie numer NIP, ale bez przedrostka PL? 2. Czy fakt, że niemiecka firma wystawiła rachunek doliczając niemiecki VAT w powyżej opisanej sytuacji ma znaczenie dla rozpoznania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług, tj. czy wówczas nie powstaje import usług? 3. Czy spółka prawidłowo rozumie moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług naprawy pojazdu, wynikający z art. 19 ust. 4 ustawy? 4. Czy określenie "w każdym przypadku" odnieść należy tylko do stanu faktycznego, w którym nabywca jest zidentyfikowany na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium, na którym usługi są wykonywane, niezależnie od podania przez nabywcę NIP wykonującemu usługę? 5. Podczas podróży służbowej kierowcy zakupują w Niemczech kartę telefoniczną, korzystają z aparatu telefonicznego na stacji paliwowej w celu nawiązania kontaktu z odbiorcą towaru w Niemczech i otrzymują z tego tytułu paragon z kasy fiskalnej lub rachunek. Czy w takim przypadku występuje import usług?
Na podstawie przepisów art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego w Szczecinie na pisemne zapytanie podatnika z dnia 27.08.2004 r. udziela informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego i stwierdza, co następuje.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right