Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 31.12.2004, sygn. US35/PP-4/443/08/04/KASY/TJ, Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście, sygn. US35/PP-4/443/08/04/KASY/TJ

Jak należy dokumentować udzielanie rabatów w związku z umową z Spółką z o.o "o wspólnym prowadzeniu działalności" prowadząc ewidencję obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej o zastosowaniu specjalnym.

Pytanie podatnika

Z przedstawionego przez Stronę stanu faktycznego wynika, iż Podatnik świadczy usługi przewozu osób taksówką osobową. Od dnia 18.12.03 r. prowadzi ewidencję obrotów i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej. W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 53, poz. 535) na podstawie art. 41, ust. 2- Załącznik nr 3 , Podatnik wybrał od dnia 01.05.2004 r. opodatkowanie według stawki 7 %.Ponadto z treści w/w pism wynika, iż Strona współpracuje z Spółką z o.o w Warszawie - w ramach umowy "o wspólnym prowadzeniu działalności gospodarczej". Z załączonej umowy nr 79/R/ z dnia 2002.06.01 wynika, iż Podatnik za wykonane usługi taksówkowe przyjmuje od klientów zapłaty w formie bezgotówkowej, tj. kart płatniczych i rachunków kredytowych ( twz. vouchery). Za usługi taksówkowe świadczone firmom, instytucjom, wskazanych przez Sółkę może być udzielony rabat. Wysokość udzielonego rabatu będzie ustalana w umowie pomiędzy Spółką, a danym kontrahentem według szczegółowo ustalonych zasad rozliczeń rachunków kredytowych Spółki określonych w odrębnych przepisach.Podatnik wykonując usługę taksówkową na końcu kursu otrzymuje od klienta voucher, na którym wpisuje cenę brutto wskazaną na paragonie fiskalnym, zaś paragon nie zostaje wydany klientowi. Pod koniec miesiąca kierowca wystawia fakturę za wykonane usługi dla Spółki z uwzględnieniem rabatów według wytycznych zawartych w umowie ze Spółką. Obrót zarejestrowany w kasie fiskalnej Podatnik koryguje prowadząc "ewidencję korekt" zapisując w niej zdarzenia związane z zastosowanym rabatem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00