Postanowienie SN z dnia 13 lutego 2019 r., sygn. II PK 33/18
Przesłanką przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania nie jest oczywiste naruszenie konkretnego przepisu prawa materialnego lub procesowego, lecz sytuacja, w której naruszenie to spowodowało wydanie oczywiście nieprawidłowego orzeczenia. Sam zarzut naruszenia (nawet oczywistego) określonego przepisu (przepisów) nie prowadzi wprost do oceny, że skarga kasacyjna jest oczywiście uzasadniona.
Teza od Redakcji
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Bohdan Bieniek
w sprawie z powództwa M. L. przeciwko P. Sp. z o.o. w N. o odszkodowanie z tytułu nieuzasadnionego wypowiedzenia umowy o pracę, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w dniu 13 lutego 2019 r., skargi kasacyjnej strony pozwanej od wyroku Sądu Okręgowego w W. z dnia 21 września 2017 r., sygn. akt VII Pa [...],
1. odmawia przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania,
2. zasądza od pozwanego na rzecz powódki kwotę 1.350 (jeden tysiąc trzysta pięćdziesiąt) zł tytułem zwrotu kosztów procesu w postępowaniu kasacyjnym.
Uzasadnienie
Sąd Okręgowy w W. wyrokiem z dnia 21 września 2017 r., po rozpoznaniu sprawy z powództwa M. L. przeciwko P. Sp. z o.o. w N. o odszkodowanie z tytułu nieuzasadnionego wypowiedzenia umowy o pracę, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, na skutek apelacji wniesionej przez pozwanego od wyroku Sądu Rejonowego w W. z dnia 8 marca 2017 r., zmienił zaskarżony wyrok i zasądził od P. Sp. z o.o. w N. na rzecz M. L. kwotę 22.714,78 zł tytułem wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, oddalając powództwo w pozostałym zakresie oraz dalej idącą apelację pozwanego oraz orzekł o kosztach procesu.