Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie SN z dnia 13 października 2009 r., sygn. II PZP 10/09

Art. 251 § 1 k.p. ma zastosowanie, gdy trzy kolejne umowy o pracę na czas określony zostały zawarte po wejściu w życie tego przepisu, a ciąg trzech kolejnych umów o pracę na czas określony, gdy jedna lub dwie z tych umów zostały zawarte przed wejściem w życie tego przepisu, nie ma znaczenia.

 

Sąd Najwyższy w składzie :

SSN Roman Kuczyński (przewodniczący, sprawozdawca)

SSN Jolanta Strusińska-Żukowska

SSN Małgorzata Wrębiakowska-Marzec

Protokolant Anna Pęśko

w sprawie z powództwa Kazimierza J. przeciwko J. Spółce z o.o. z siedzibą w L. o przywrócenie do pracy i ustalenie, po rozpoznaniu na rozprawie w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 13 października 2009 r., zagadnienia prawnego przedstawionego przez Sąd Okręgowy - Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w T. postanowieniem z dnia 25 czerwca 2009 r., sygn. akt IV Pa 24/09,

„Czy w przypadku, gdy dwie pierwsze umowy o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy zostały zawarte przez strony stosunku pracy w okresie od 2 czerwca 1996 r., ale przed 29 listopada 2002 r., przy czym przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy nie była dłuższa niż 1 miesiąc, to trzecia umowa o pracę na czas określony zawarta pomiędzy tymi samymi stronami po dniu 30 kwietnia 2004 r. jest równoznaczna w skutkach prawnych z umową o pracę na czas nieokreślony w rozumieniu przepisu art. 251 § 1 Kodeksu pracy?”

 

odmawia podjęcia uchwały.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 25 czerwca 2009 r. Sąd Okręgowy - Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w T. na podstawie art. 390 § 1 k.p.c. przedstawił Sądowi Najwyższemu zagadnienie prawne następującej treści: Czy w przypadku, gdy dwie pierwsze umowy o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy zostały zawarte przez strony stosunku pracy w okresie od 2 czerwca 1996 r., ale przed 29 listopada 2002 r., przy czym przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy nie była dłuższa niż 1 miesiąc, to trzecia umowa o pracę na czas określony zawarta pomiędzy tymi samymi stronami po dniu 30 kwietnia 2004 r. jest równoznaczna w skutkach prawnych z umową o pracę na czas nieokreślony w rozumieniu przepisów art. 25 § 1 Kodeksu pracy?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00