Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała SN z dnia 27 kwietnia 2004 r. sygn. II PZP 3/04

Przewodniczący SSN Jerzy Kuźniar

Sędziowie SN: Zbigniew Hajn, Andrzej Kijowski (sprawozdawca)

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 kwietnia 2004 r. sprawy z powództwa Florianny R. przeciwko Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Technicznych w R.W. o odprawę emerytalną na skutek zagadnienia prawnego przekazanego przez Sąd Okręgowy-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze z dnia 3 grudnia 2003 r. [...]

„Czy do pracownika szkoły niebędącego nauczycielem, prowadzonej w ramach zadań własnych przez jednostkę samorządu terytorialnego szczebla powiatowego mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26.07.2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. Nr 61, poz. 708 ze zm.) ?"

podjął uchwałę:

Do niebędącego nauczycielem pracownika szkoły prowadzonej w ramach własnych zadań przez jednostkę samorządu terytorialnego szczebla powiatowego nie mają zastosowania przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. Nr 61, poz. 708 ze zm.).

Uzasadnienie

Przedmiotowe zagadnienie prawne wyłoniło się na tle następującego stanu faktycznego. Powódka Florianna R. była w pozwanym Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w R.W. zatrudniona na stanowisku kierownika stołówki w okresie od dnia 1 kwietnia 1973 r. do dnia 31 sierpnia 2003 r., kiedy to stosunek pracy uległ rozwiązaniu wskutek przejścia na emeryturę. W związku z tym wypłacono powódce odprawę emerytalną w kwocie 1.654,40 zł, stanowiącej równowartość jednomiesięcznego wynagrodzenia, zgodnie z § 20 ust. 1 obowiązującego u strony pozwanej od dnia 1 marca 1999 r. regulaminu wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami, opracowanego na podstawie przepisów Kodeksu pracy i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 lipca 1997 r. w sprawie wynagradzania pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. Nr 77, poz. 482zezm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00