Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 26 września 2019 r., sygn. II OSK 2689/17

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Grzegorz Czerwiński Sędziowie Sędzia NSA Robert Sawuła (spr.) Sędzia del. WSA Agnieszka Wilczewska-Rzepecka Protokolant: asystent sędziego Tomasz Muszyński po rozpoznaniu w dniu 26 września 2019 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej J.N. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 maja 2017 r. sygn. akt VIII SA/Wa 983/16 w sprawie ze skargi D. N. i J. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] października 2016 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 30 maja 2017 r., sygn. akt VIII SA/Wa 983/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny (dalej jako: WSA) w Warszawie oddalił skargę D. N. i J. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO lub Kolegium) w [...] z dnia [...] października 2016 r., nr [...], w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. Wyrok ten zapadł w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy:

Jak wynika z ustaleń sądu wojewódzkiego, Burmistrz [...] wszczął - na wniosek J. N. - postępowanie o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji zlokalizowanej na działce nr [...] w miejscowości [...], gmina [...], polegającej na rozbudowie, przebudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku mieszkalnego na socjalno-magazynowy, budowie 33 wiat inwentarskich do hodowli norek amerykańskich w liczbie nie przekraczającej 38 DJP wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, w tym zbiornika szczelnego na nieczystości ciekłe o pojemności do 10 m³, zbiornika na gnojowicę o pojemności do 10 m³ oraz ogrodzenia i płyty fundamentowej pod mroźnię. Następnie postanowieniem z dnia 3 lipca 2015 r. organ I instancji, działając na podstawie art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (wówczas: Dz. U. z 2015, poz. 199, Upzp), zawiesił postępowanie na okres 9 miesięcy od dnia złożenia wniosku, tj. do 2 grudnia 2015 r., powołując się na to, że teren planowanej inwestycji zlokalizowany jest w obrębie obszaru, dla którego została podjęta uchwała Nr [...] Rady Miejskiej w [...] z dnia [...] lipca 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru sołectwa [...] i części obszaru sołectwa [...], gmina [...]".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00