Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 14 maja 2015 r., sygn. II OSK 2486/13

Odrzucenie skargi kasacyjnej

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Bożena Popowska /spr./ Sędziowie: Sędzia NSA Małgorzata Stahl Sędzia NSA del. Tomasz Zbrojewski Protokolant: asystent sędziego Anna Siwonia-Rybak po rozpoznaniu w dniu 14 maja 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej A. B. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 16 maja 2013 r. sygn. akt III SA/Kr 1221/12 w sprawie ze skargi A. B. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] czerwca 2012 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej postanawia odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 16 maja 2013 r., sygn. akt II SA/Kr 1221/12, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę A. B. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] czerwca 2012 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej.

Podstawą orzeczenia były następujące ustalenia Sądu:

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, wyrokiem z dnia 27 września 2007 r. sygn. akt III SA/Kr 474/07 uchylił decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] marca 2007 r. oraz poprzedzającą ją decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] kwietnia 2006r., którymi to decyzjami stwierdzono brak u A. B. choroby zawodowej - uszkodzenia słuchu wywołanego działaniem hałasu, wymienionej w poz. 15 wykazu chorób zawodowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 18 listopada 1983 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz.U. Nr 65, poz. 294 ze zm.). Sąd nakazał organom ponownie rozpatrującym sprawę skierować skarżącego jeszcze raz na badanie słuchu z tego powodu, że pierwsze badanie zostało wykonane na przełomie lat 1999 i 2000, wskazane w nim przesłanki niezawodowego charakteru niedosłuchu opierające się na wielkości niedosłuchu były niezgodne z prawem, orzekanie przez organ administracyjny miało miejsce dopiero 6 lat później, a w uzupełniających opiniach lekarskich zachodzą sprzeczności nie dające się usunąć bez ponownego badania lekarskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00