Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 18 listopada 2014 r., sygn. II GSK 1509/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Zofia Borowicz Sędziowie NSA Joanna Kabat-Rembelska (spr.) Dariusz Dudra Protokolant Katarzyna Łysiak po rozpoznaniu w dniu 18 listopada 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej P. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w R. z dnia 6 marca 2013 r. sygn. akt II SA/Rz 1157/12 w sprawie ze skargi P. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] sierpnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w R., 2. zasądza od Głównego Inspektora Transportu Drogowego na rzecz P. K. 567 zł (pięćset sześćdziesiąt siedem złotych) tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w R. wyrokiem z 6 marca 2013 r. sygn. akt II SA/Rz 1157/12 oddalił skargę P. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z [...] sierpnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym:

P. Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego decyzją z [...] maja 2012 r. nr [...] nałożył na P. K., karę pieniężną w wysokości 3.000 złotych za wykonywanie przewozu regularnego z naruszeniem warunków określonych w zezwoleniu dotyczących wyznaczonych przystanków. Organ pierwszej instancji wyjaśnił, że [...] kwietnia 2012 r. podczas kontroli drogowej autobusu marki [...] o nr rej. [...], kierowanego przez W. W., stwierdzono, że podczas przewozu nie przestrzegano przystanków określonych w zezwoleniu nr [...] uprawniającym przedsiębiorcę P. K. do wykonywana regularnego przewozu osób na linii regularnej [...]. Ustalono, że zgodnie z okazanym zezwoleniem i rozkładem jazdy, kontrolowany przejazd winien być realizowany z miejscowości R. odjazd o godzinie 9:15 do miejscowości L. przyjazd na przystanek końcowy L. o godzinie 10:32. Przewoźnik realizował kontrolowany przewóz jedynie do miejscowości Ż., pomijając przystanki w L. Z przeprowadzonej kontroli sporządzono protokół nr [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00