Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 9 grudnia 2013 r., sygn. II OSK 1696/12

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Masternak-Kubiak Sędziowie Sędzia NSA Zbigniew Ślusarczyk Sędzia del. WSA Jerzy Siegień ( spr. ) Protokolant asystent sędziego Rafał Jankowski po rozpoznaniu w dniu 9 grudnia 2013 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Szczebrzeszynie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 15 marca 2012 r. sygn. akt II SA/Lu 935/11 w sprawie ze skargi H. B. na decyzję Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy nałożenia obowiązku wykonania określonych robót budowlanych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie wyrokiem z dnia 15 marca 2012 r., sygn. akt II SA/Lu 935/11, po rozpoznaniu sprawy ze skargi H. B. na decyzję Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie z dnia [...] października 2011 r., nr [...] w przedmiocie odmowy nałożenia obowiązku wykonania określonych robót budowlanych, uchylił zaskarżoną decyzję i stwierdził, że decyzja ta nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku oraz uchylił poprzedzającą ją decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zamościu z dnia [...] sierpnia 2011 r., znak: [...], a także zasądził na rzecz skarżącego zwrot kosztów postępowania sądowego.

Przedmiotowy wyrok został wydany w następujących okolicznościach sprawy.

Pismem z dnia 5 października 2009 r., złożonym do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zamościu, H. B. zwrócił się o zbadanie zgodności z prawem budowy parkingu na nieruchomości sąsiadującej z jego nieruchomością, stanowiącej własność [...], położonej przy ul. [...] w S. Zdaniem wnioskodawcy, budowa parkingu powinna być prowadzona w oparciu o pozwolenie na budowę, a ponadto narusza przepisy dotyczące odległości od granicy działki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00