Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 12 września 2013 r., sygn. I FSK 1200/13
Unormowanie, zgodnie z którym obowiązek podatkowy powstaje najpóźniej z upływem 30 dni od dnia wykonania usługi, o ile wcześniej nie nastąpi zapłata, jest niezgodne z Dyrektywą VAT. Takie sformułowanie przepisu oznacza bowiem połączenie brzmienia art. 66 lit. b) tej Dyrektywy z okresem czasu, po upływie którego podatek staje się wymagalny.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Oleś (sprawozdawca), Sędzia NSA Marek Kołaczek, Sędzia NSA Janusz Zubrzycki, Protokolant Katarzyna Nowik, po rozpoznaniu w dniu 12 września 2013 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej T. C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 8 października 2010 r. sygn. akt I SA/Łd 521/10 w sprawie ze skargi T. C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w L. z dnia 8 marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie określenia za grudzień 2007 r. nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżony wyrok i sprawę przekazuje Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Łodzi do ponownego rozpoznania, 2) zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w L. na rzecz T. C. kwotę 800 (osiemset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 8 października 2010 r., sygn. akt I SA/Łd 521/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę T. C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia 8 marca 2010 r. wydaną w przedmiocie podatku od towarów i usług za grudzień 2007 r.
Z uzasadnienia powyższego wyroku wynika, że decyzją z dnia 7 września 2009 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w R. określił T. C. (dalej jako "skarżący") za grudzień 2007 r. nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym w innej wysokości niż zadeklarowana.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right