Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 lipca 2012 r., sygn. II OSK 680/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Jurkiewicz Sędziowie: Sędzia NSA Jerzy Stelmasiak Sędzia NSA del. Roman Ciąglewicz (spr.) Protokolant: asystent sędziego Justyna Rosińska po rozpoznaniu w dniu 6 lipca 2012 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 22 grudnia 2010 r. sygn. akt II SA/Ke 725/10 w sprawie ze skargi [...] S.A. w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] września 2010 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 22 grudnia 2010 r., sygn. akt II SA/Ke 725/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w sprawie ze skargi [...] S.A. w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K., z dnia [...] września 2010 r., nr [...], w przedmiocie warunków zabudowy, uchylił zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Wyrok wydany został w następujących okolicznościach sprawy.

Decyzją z dnia [...] maja 2010 r., nr [...], Wójt Gminy Miedziana Góra ustalił na rzecz M.B. i T.B. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego na działce o nr ewidencyjnym [...], położonej w obrębie geodezyjnym [...]. Organ powołał się na przepisy art. 59 ust. 1 i 4 oraz art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm.). Dopuścił budowę z wykorzystaniem istniejących fundamentów. Zastrzegł, że w projekcie technicznym należy uwzględnić czynniki geologiczno-górnicze: położenie terenu w odległości 90 m i 370 m od granic udokumentowanych złóż, położenie w stosunku do granic eksploatacji złóż, położenie w granicach projektowanego leja depresji na skutek prowadzonej eksploatacji złoża "[...]" i położenie terenu w strefach zagrożenia od wykonywanych robót strzałowych w kopalni "[...]", tj. w strefie rozrzutu odłamków skalnych, w strefie drgań sejsmicznych oraz w strefie powietrznej fali uderzeniowej. Wójt stwierdził, że przedsięwzięcie inwestycyjne spełnia warunki, o których mowa w art. 61 ust. 1 pkt 1-5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wskazał, iż w załączniku Nr 1 do decyzji przedstawił wyznaczenie linii rozgraniczających, na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00