Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 lipca 2010 r., sygn. II OSK 1008/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Joanna Runge - Lissowska sędzia NSA Leszek Leszczyński sędzia del. NSA Andrzej Irla (spr.) Protokolant Karolina Komotajtys po rozpoznaniu w dniu 20 lipca 2010 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej R. W. i R. W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 2009 r. sygn. akt II SA/Bd 752/09 w sprawie ze skargi R. W. i R. W. na uchwałę Rady Gminy Lubicz z dnia 19 marca 2008 r. nr XIX/179/08 w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 21 grudnia 2009 r., sygn. akt II SA/Bd 752/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy, oddalił skargę R. W. oraz R. W. na uchwałę Rady Gminy Lubicz z dnia 19 marca 2008 r. nr XIX 179/08 w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Krobia i Mierzynek.

Sąd orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy:

Pismem z dnia 18 czerwca 2008 r. R. W. oraz R. W. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na uchwałę Rady Gminy Lubicz z dnia 19 marca 2008 r. Nr XIX/179/08. Skarżący domagali się stwierdzenia nieważności kwestionowanej uchwały, zarzucając naruszenie art. 9 ust. 4 oraz art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, poprzez uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego niezgodnego ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Lubicz. Powyższa okoliczność, zdaniem skarżących spowodowała objęcie planem miejscowym tylko części wsi Mierzynek, bez uwzględnienia w tym planie istniejącej fermy drobiu, kopalni żwiru oraz tartaku. Skarżący podawali, że na etapie uzgodnień planu wnieśli trzy pisma, w których wyrazili własne stanowisko. Żadne z tych pism nie zostało jednak przez radę gminy uwzględnione. Rada gminy stwierdziła bowiem, że teren zajęty przez fermę drobiu, kopalnię żwiru i tartak nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00