Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 26 kwietnia 2010 r., sygn. II OSK 716/09

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Marek Stojanowski (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Stahl Sędzia del. WSA Grzegorz Czerwiński Protokolant Michał Zawadzki po rozpoznaniu w dniu 26 kwietnia 2010r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej A. Z. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 13 stycznia 2009 r., sygn. akt III SA/Wr 272/08 w sprawie ze skargi A. Z. na decyzję Wojewody Dolnośląskiego z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania z miejsca pobytu stałego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 stycznia 2009 r., sygn. akt III SA/Wr 272/08, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu, oddalił skargę A. Z. na decyzję Wojewody Dolnośląskiego z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania z miejsca pobytu stałego.

Powyższe orzeczenie zapadło w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy.

Decyzją z dnia [...] listopada 2006 r. Nr [...], wydaną na wniosek E. K., Prezydent Wrocławia, w oparciu o art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jedn. z 2006 r., Dz. U. Nr 139, poz. 993 ze zm.), wymeldował A. Z. z miejsca zameldowania na pobyt stały we W. przy ul. [...].

Pismem z dnia 14 lutego 2008 r. A. Z. złożył wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania od decyzji z [...] listopada 2006 r. Termin został mu przywrócony. W odwołaniu A. Z. podniósł, że do lokalu przy ul. [...] przychodził dość często, co 3 dni. Przebywał i spał u swego brata w lokalu przy ul. [...]. W lokalu przy ul. [...] nie przebywał, gdyż wnioskodawczyni nie chciała go tam wpuścić od dnia [...] kwietnia 2006 r., kiedy odwołujący się opuścił zakład karny. Próbował wejść z pomocą Policji, ale też bezskutecznie. Stwierdził, że może wskazać świadków na dowód prawdziwości swych twierdzeń. Podkreślił, że wnioskodawczyni podejmowała działania, które miały go zdyskredytować, takie jak fałszywe oskarżenie o molestowanie małoletniej córki wnioskodawczyni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00