Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 17 listopada 2010 r., sygn. I FSK 969/09

W przypadku wniosku o nadpłatę złożonego przed upływem terminu przedawnienia, należy orzec również po jego upływie, gdyż postępowanie w takim przypadku nie staje się bezprzedmiotowe w rozumieniu art. 208 § 1 Ordynacji podatkowej.

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jan Zając, Sędzia NSA Grażyna Jarmasz, Sędzia WSA (del.) Tomasz Kolanowski (sprawozdawca), Protokolant Marta Sokołowska-Juras, po rozpoznaniu w dniu 17 listopada 2010 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej K. P. sp. z o. o. z siedzibą w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 marca 2009 r. sygn. akt III SA/Wa 2374/08 w sprawie ze skargi K. P. sp. z o. o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 30 czerwca 2008 r. nr [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie, 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz K. P. sp. z o. o. z siedzibą w W. kwotę 1609 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset dziewięć złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 5 marca 2009 r., sygn. akt III SA/Wa 2374/08, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w sprawie ze skargi K. Sp. z o.o. z siedzibą w W., dalej jako Spółka lub Skarżąca, na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 30 czerwca 2008 r., w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług, oddalił skargę.

Ze stanu sprawy przedstawionego przez Sąd pierwszej instancji wynikało, że w wyniku czynności kontrolnych stwierdzono deklarowanie przez Skarżącą w nieprawidłowej wysokości wartości celnej sprowadzonych do Polski farmaceutyków.

W związku z tym Naczelnik Urzędu Celnego [...] w Warszawie swoją decyzją ustalił prawidłową wartość celną importowanych towarów. Decyzja ta została utrzymana w mocy przez Dyrektora Izby Celnej. Prawidłowość rozstrzygnięć potwierdził również Naczelny Sąd Administracyjny oddalając skargę kasacyjną na wyrok Sądu pierwszej instancji zapadły ze skarg na tę decyzję.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00