Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 19 lutego 2009 r., sygn. I FSK 1731/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Sylwester Marciniak, Sędzia NSA Juliusz Antosik (sprawozdawca), Sędzia WSA del. Mirella Łent, Protokolant Iwona Wtulich, po rozpoznaniu w dniu 3 lutego 2009 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej R.P. Spółki z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 czerwca 2008 r. sygn. akt III SA/Wa 567/08 w sprawie ze skargi R.P. Spółki z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 18 stycznia 2008 r. nr [...] w przedmiocie określenie prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Zaskarżony wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

1. Wyrokiem tym (z dnia 11 czerwca 2008 r., sygn. akt III SA/Wa 567/08) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi "R." Spółki z o.o. z siedzibą w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 18 stycznia 2008 r. nr [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług.

2. Stan sprawy przedstawiony w zaskarżonym wyroku:

2.1. W dniach 25 i 28 kwietnia oraz 27 lipca 2000 r. skarżąca Spółka dokonała trzech zgłoszeń celnych potwierdzających objęcie procedurą dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym farmaceutyków. Organ celny uznał, że wartość celna zgłoszonych towarów została zawyżona, w związku z czym wydał decyzje uznające powyższe zgłoszenia za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej i określające kwoty wynikające z długu celnego. Decyzje te zostały utrzymane w mocy przez organ celny II instancji, a skargi Spółki zostały oddalone przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokami z 22 marca 2005 r. Oddalone zostały także skargi kasacyjne Spółki od tych wyroków.

2.2. W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Celnego I w W. postanowieniami z 9 i 20 grudnia 2005 r. wszczął z urzędu postępowania podatkowe w sprawie określenia prawidłowej wysokości podatku od towarów i usług, a następnie trzema decyzjami z 4 października 2006 r. określił Spółce wysokość zobowiązań w podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów objętych wymienionymi zgłoszeniami celnymi. W decyzjach tych, z uwagi na zmniejszenie przez organ wartości celnej importowanych towarów, określono wysokość zobowiązań podatkowych w podatku od towarów i usług w wysokości niższej od zadeklarowanej w zgłoszeniach celnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00