Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 16 lipca 2009 r., sygn. I FSK 1887/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Kołaczek, Sędzia NSA Edmund Łój (sprawozdawca), Sędzia WSA (del.) Sylwester Golec, Protokolant Marek Kleszczyński, po rozpoznaniu w dniu 16 lipca 2009 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej G. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 6 czerwca 2007 r. sygn. akt I SA/Kr 1530/05 w sprawach ze skarg G. w K. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia 29 września 2005 r. nr [...], [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznych w sprawie podatku od towarów i usług za luty i grudzień 2000 r. oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi kasacyjnej jest wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 6 czerwca 2007 r., sygn. akt I SA/Kr 1530/05 oddalający, po uprzednim połączeniu, skargi "G." T. S. w K. (zwanego dalej "Podatnikiem") na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie z [...] września 2005 r. w przedmiocie uchylenia decyzji ostatecznych w sprawie podatku od towarów i usług za luty i grudzień 2000 r.

Powyższe rozstrzygnięcie zostało wydane na podstawie następującego stanu faktycznego.

Wnioskiem z 9 maja 2002 r. Podatnik zwrócił się do organu podatkowego o wznowienie postępowania podatkowego w sprawach zakończonych decyzjami Izby Skarbowej w K. z 24 kwietnia 2002 r., dotyczących podatku od towarów i usług za luty i grudzień 2002 r. We wniosku jako przyczyny uzasadniające wznowienie postępowań Podatnik wskazał art. 240 § 1 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), powoływanej dalej jako "Op". Jego zdaniem, Izba Skarbowa w K. naruszyła art. 123 Op, ponieważ nie wyznaczyła mu, stosownie do art. 200 § 1 Op, terminu do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału dowodowego. Ponadto we wniosku podatnik powołał się na istnienie nowej okoliczności faktycznej, tj. takiej, iż "spośród tysięcy spornych kurtek, które zamówiono u kliku dostawców, zaledwie kilkadziesiąt miało naszyte 2 loga ("I" i "G."), natomiast ich większość miała naszyte tylko jedno logo ("I"). Na potwierdzenie powyższych okoliczności Podatnik przedłożył 9 oświadczeń producentów kurtek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00