Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 25 lipca 2008 r., sygn. II OSK 911/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Andrzej Gliniecki Sędziowie sędzia NSA Wojciech Chróścielewski sędzia NSA Janina Kosowska /spr./ Protokolant Marcin Sikorski po rozpoznaniu w dniu 25 lipca 2008 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 9 marca 2007 r. sygn. akt IV SA/Po 966/06 w sprawie ze skargi H. R. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przyznania uprawnień kombatanckich oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 9 marca 2007 r., sygn. akt IV SA/Po 966/06, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym sprawy ze skargi H. R. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...], Nr [...], w przedmiocie przyznania uprawnień kombatanckich, uchylił zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję z dnia [...], Nr [...], oraz zasądził od organu na rzecz skarżącej zwrot kosztów sądowych.

Opisując stan faktyczny niniejszej sprawy, Sąd I instancji wskazał, iż wnioskiem z dnia [...] skarżąca zwróciła się do Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych o przyznanie świadczeń kombatanckich za pobyt w niemieckim obozie przejściowym w Ł. w [...]- [...] 1941 r. W uzasadnieniu podała, że jako sześcioletnie dziecko została wraz z rodzicami i rodzeństwem wywieziona z miejscowości T. do obozu w Ł., a stamtąd do A.. Wskazała, że do kraju wróciła w [...] 1945 r., dowód czego stanowi przepustka nr [...] (k. 10 akt administracyjnych) wydana na nazwisko matki skarżącej - F. W. Skarżąca powołała się także na zaświadczenie meldunkowe z pobytu w miejscowości A. powiat P. i w R., jako dowód jej wysiedlenia i jednocześnie podniosła, że w aktach zgromadzonych w Archiwum Państwowym w Ł. i w Instytucie Zachodnim w P. brak jest dokumentacji potwierdzającej jej wysiedlenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00