Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 marca 2009 r., sygn. II OSK 321/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Jacek Chlebny Sędziowie Sędzia NSA Barbara Adamiak Sędzia NSA Jerzy Stelmasiak (spr.) Protokolant Andżelika Nycz po rozpoznaniu w dniu 10 marca 2009 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 16 listopada 2007 r., sygn. akt II SA/Kr 748/06 w sprawie ze skargi P. M. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] kwietnia 2006 r., nr [...] w przedmiocie uprawnień kombatanckich oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 16 listopada 2007 roku sygn. akt II SA/Kr 748/06 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę P. M. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie z dnia [...] kwietnia 2006 roku Nr [...] w przedmiocie uprawnień kombatanckich.

Wyrok ten wydano w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy.

Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie decyzją z dnia [...] października 2005 roku nr [...] przyznał P. M. uprawnienia kombatanckie z tytułu skazania wyrokiem Wojskowego Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 28 kwietnia 1948 roku i związanego z tym wyrokiem tymczasowego aresztowania w dniach od 8 do 28 kwietnia 1948 roku, zaś w pozostałym zakresie odmówił przyznania uprawnień kombatanckich.

Wynikało to z tego, że P. M. wystąpił do Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie z wnioskiem o przyznanie uprawnień kombatanckich także z następujących tytułów:

1. osadzenie od kwietnia 1941 roku na okres 6 miesięcy w więzieniu w Mysłowicach,

2. służby w Armii Krajowej,

3. służby w Ludowym Wojsku Polskim w końcowych miesiącach II wojny światowej,

4. służby w Armii Gen. Władysława Andersa od października 1945 roku do 1947 roku,

5. pobytu w więzieniu Urzędu Bezpieczeństwa w Świdnicy w pierwszej połowie 1948 roku,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00