Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 5 stycznia 2007 r., sygn. I OSK 586/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Barbara Adamiak Sędziowie Jerzy Bujko NSA Anna Łuczaj (spr.) Protokolant Katarzyna Malinowska po rozpoznaniu w dniu 5 stycznia 2007 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 listopada 2005 r. sygn. akt II SA/Wa 1764/05 w sprawie ze skargi A. O. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy zmiany decyzji o zwolnieniu ze służby w Policji oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 29 listopada 2005 r. ,sygn. akt II SA/Wa 1764/05 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę A. O. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy zmiany decyzji o zwolnieniu ze służby w Policji.

W uzasadnieniu wyroku Sąd pierwszej instancji podał, że A. O. złożyła do Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] wniosek o zmianę rozkazu personalnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia [...] nr [...] w trybie art. 155 k.p.a. w części dotyczącej podstawy zwolnienia z art. 41 ust. 3 w związku z art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji ( Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.) na art. 41 ust. 1 pkt 1 tej ustawy. Uzasadniając wniosek A. O. wskazała, że orzeczeniem Okręgowej Komisji Lekarskiej MSWiA w [...] - OKL 3/2005 z dnia 10 marca 2005 roku nr 13/2005 została uznana za całkowicie niezdolną do służby w Policji i zaliczono ją do trzeciej grupy inwalidzkiej. Komisja orzekła, iż inwalidztwo istnieje od dnia 30 września 2004 roku, tzn. od dnia zwolnienia ze służby. Zdaniem wnioskodawczyni okoliczność ta stanowi przesłankę do zmiany podstawy prawnej zwolnienia ze służby.

Komendant Wojewódzki Policji w [...] decyzją z dnia 23 maja 2005 roku nr [...] odmówił zmiany rozkazu personalnego nr [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia [...] w części objętej powyższym wnioskiem uznając, iż w sprawie nie zaistniały przesłanki z art. 155 k.p.a., a tym samym nie ma możliwości zmiany podstawy prawnej decyzji o zwolnieniu wnioskodawczyni ze służby w Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00