Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 13 padziernika 2006 r., sygn. I OSK 252/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Barbara Adamiak (spr.) Sędziowie Izabella Kulig-Maciszewska NSA Małgorzata Pocztarek Protokolant Iwona Sadownik po rozpoznaniu w dniu 13 października 2006 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej E. R. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 3 listopada 2005 r. sygn. akt 4 II SA/Wr 2622/03 w sprawie ze skargi E. R. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Nr [...], Dyrektor Izby Celnej we Wrocławiu, powołując się na przepis art. 25 ust. 1 pkt 8a i art. 81 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz.U. Nr 72, poz. 802 z późn. zm.), zwolnił E. R. ze służby z dniem 9 września 2003 r. W uzasadnieniu podał, że Prokurator Okręgowy w [...] skierował do Sądu Rejonowego w [...] akt oskarżenia przeciwko E. R. o popełnienie czynu określonego w art. 271 § 1 kodeksu karnego i innych.

Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt 8 ustawy o Służbie Celnej, funkcjonariusza celnego zwalnia się w wypadku wniesienia aktu oskarżenia o umyślne popełnienie przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego. Tak sformułowany przepis prawa sprawia, że decyzja Dyrektora Izby Celnej nie ma charakteru uznaniowego i jest obligatoryjna.

E. R. złożyła od powyższej decyzji wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, w którym domagała się uchylenia wydanej decyzji oraz przywrócenia jej do pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00