Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 3 października 2003 r., sygn. II SA/Po 992/03

Obowiązek uwzględnienia zarzutu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego powstaje wówczas, gdy naruszenie interesu prawnego lub uprawnienia wnoszącego zarzut jest związane z jednoczesnym naruszeniem obiektywnego porządku prawnego /normy prawa materialnego/. Rada nie ma takiego obowiązku wówczas, gdy naruszony zostaje interes prawny lub uprawnienia autora zarzutu, ale dzieje się to zgodnie z obowiązującym prawem, w granicach przysługującego gminie z mocy art. 4 ust. 1 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym władztwa planistycznego, w ramach którego rada gminy ustala przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenów położonych na obszarze gminy.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Bogdana B. na uchwałę Rady Miejskiej w K.-W. z dnia 31 marca 2003 r. (...) w przedmiocie zarzutów do projektu planu miejscowego: oddala skargę


UZASADNIENIE

Bogdan B. zamieszkały w K.-W. - właściciel działki nr 510/2 o łącznej powierzchni 5 ha - wniósł zarzuty do projektu planu zagospodarowania przestrzennego Gminy K. W. "obwodnica drogowa miasta w ciągu drogi krajowej nr 15 - I etap" twierdząc, że "obwodnicę planuje się zbudować za blisko moich budynków gospodarczych (...), w których hoduję stada rodzicielskie kur nieśnych".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00