Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2011-06-08

Praktykant w organizacji pozarządowej

Organizacje pozarządowe często nie mają warunków, aby do realizacji swoich zadań zatrudnić pracowników. Mogą natomiast skorzystać z pracy osób odbywających praktykę absolwencką. Korzyść jest obustronna. Koszty przyjęcia praktykanta są niższe niż koszty zatrudnienia pracownika. Z kolei praktykant ma okazję uzyskać doświadczenie i nabyć umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania pracy. Taki też jest cel praktyki absolwenckiej.

Krystyna WięcŁawska-Stysz

Zasady odbywania praktyki absolwenckiej określa ustawa z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (dalej: ustawa). Praktykę odbywa się na podstawie odpowiedniej umowy.

Strony umowy o praktykę

Stronami umowy o praktykę absolwencką są: praktykant i przyjmujący na praktykę. Praktykantem może być osoba fizyczna, która ukończyła co najmniej gimnazjum i w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyła 30. roku życia. Do ważności umowy zawartej przez potrzebna jest zgoda lub potwierdzenie przedstawiciela ustawowego tej osoby. Z kolei nie przeszkadza w odbyciu już rozpoczętej praktyki. Podmiotem przyjmującym na praktykę może być osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej - może to być zatem również organizacja pozarządowa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00