Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2003-09-01

NATYCHMIASTOWE ROZWIĄZANIE UMOWY Z POWODU CHOROBY PRACOWNIKA (cz. 2)

Długotrwała choroba pracownika jest przesłanką, która umożliwia pracodawcy rozwiązanie umowy o pracę łączącej go z pracownikiem. Jednak prawidłowe zwolnienie pracownika w takiej sytuacji wymaga zwrócenia uwagi na kilka szczegółów.

Oświadczenie o rozwiązaniu umowy bez wypowiedzenia nie musi wskazywać daty rozwiązania umowy, gdyż skutek następuje w dniu dojścia oświadczenia do adresata w sposób umożliwiający mu zapoznanie się z jego treścią (uchwała Sądu Najwyższego z 6 października 1998 r., III ZP 31/98, OSNAP 1999/3/80). Podanie w oświadczeniu prawidłowej daty nie jest wręcz możliwe, gdy doręczenie oświadczenia nie następuje bezpośrednio do rąk pracownika, kiedy to data rozwiązania umowy będzie inna niż dzień podjęcia przez pracodawcę takiej decyzji i przygotowania oświadczenia.
+ Pamiętaj! O dacie rozwiązania umowy zadecyduje wówczas dzień doręczenia jej pracownikowi (data, z którą pracownik pokwitował oświadczenie lub przesyłkę pocztową zawierającą oświadczenie) lub ostatni dzień upływu terminu awizowania przesyłki pocztowej zawierającej oświadczenie pracodawcy, której pracownik nie podjął.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00