comment
Artykuł
Data publikacji: 2003-09-01
NATYCHMIASTOWE ROZWIĄZANIE UMOWY Z POWODU CHOROBY PRACOWNIKA (cz. 2)
Długotrwała choroba pracownika jest przesłanką, która umożliwia pracodawcy rozwiązanie umowy o pracę łączącej go z pracownikiem. Jednak prawidłowe zwolnienie pracownika w takiej sytuacji wymaga zwrócenia uwagi na kilka szczegółów.
Oświadczenie o rozwiązaniu umowy bez wypowiedzenia nie musi wskazywać daty rozwiązania umowy, gdyż skutek następuje w dniu dojścia oświadczenia do adresata w sposób umożliwiający mu zapoznanie się z jego treścią (uchwała Sądu Najwyższego z 6 października 1998 r., III ZP 31/98, OSNAP 1999/3/80). Podanie w oświadczeniu prawidłowej daty nie jest wręcz możliwe, gdy doręczenie oświadczenia nie następuje bezpośrednio do rąk pracownika, kiedy to data rozwiązania umowy będzie inna niż dzień podjęcia przez pracodawcę takiej decyzji i przygotowania oświadczenia.
+ Pamiętaj! O dacie rozwiązania umowy zadecyduje wówczas dzień doręczenia jej pracownikowi (data, z którą pracownik pokwitował oświadczenie lub przesyłkę pocztową zawierającą oświadczenie) lub ostatni dzień upływu terminu awizowania przesyłki pocztowej zawierającej oświadczenie pracodawcy, której pracownik nie podjął.
Pozostało 90% treści
Chcesz uzyskać dostęp? Skorzystaj z bezpłatnego abonamentu
Zobacz także
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
Szkolenie
Książka