Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2003-12-04

Zwolnienie policjanta ze służby

Jednym z przejawów dyspozycyjności i podporządkowania policjanta jest uprawnienie przełożonego do przeniesienia policjanta do pełnienia służby w innej miejscowości.

ADRIANNA JASIŃSKA-CICHOŃ
e-mail: autorzy.spp@infor.pl
PRAWO BRANŻOWE
Zgodnie z postanowieniami § 18 rozporządzenia MSWiA z 2 września 2002 r. w sprawie szczegółowych praw i obowiązków oraz przebiegu służby policjantów (Dz.U. Nr 151, poz. 1261) - nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku służbowego następuje przez wydanie rozkazu personalnego odpowiednio o mianowaniu, wyznaczeniu lub powołaniu na stanowisko służbowe, przeniesieniu, zwolnieniu lub odwołaniu z tego stanowiska albo o zwolnieniu ze służby, a do postępowania w tych sprawach, w zakresie nie uregulowanym w rozporządzeniu, stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.
WAŻNE
Nawiązanie stosunku służbowego z policjantem w drodze mianowania następuje przez zawarcie tzw. kontraktu. Kontrakt zawiera się na okres od 3 do 5 lat, a z tą samą osobą - najwyżej dwukrotnie.
Do mianowania policjanta na stanowiska służbowe, przenoszenia oraz zwalniania z tych stanowisk właściwi są przełożeni, którymi są - Komendant Główny Policji, komendanci wojewódzcy i powiatowi (miejscy) Policji oraz komendanci szkół policyjnych.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00