Artykuł
Dotacje na inwestycje i remonty placówek oświatowych: korekty niewielkie, ale istotne
Jednostka samorządu terytorialnego lub inny podmiot starający się o rządowe wsparcie musi zadeklarować trwałość inwestycji w nieruchomość nawet na 15 lat. Wcześniej wystarczyło 5 lat. Trzeba o tym pamiętać, składając wnioski w tegorocznym naborze, który potrwa do 8 czerwca
16 maja 2023 r. weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji i nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie przyznawania, przekazywania i rozliczania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji remontów i inwestycji. Znowelizowało ono rozporządzenie z 22 lipca 2022 r.
W założeniu zmiany mają odformalizować i usprawnić procedurę dotacyjną od etapu wstępnego po etap końcowy, rozliczeniowy. Warto przypomnieć, że docelowo wsparciem w formie dotacji rządowej może być objęta szeroka grupa placówek, np. przedszkola, szkoły, w tym zespoły szkół. Wniosek składa się do ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Jak podano, dzięki zmianom podmioty ubiegające się o przyznanie dotacji celowej z budżetu państwa będą składały mniejszą liczbę dokumentów, w związku z czym proces weryfikacji złożonych wniosków o przyznanie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji lub remontu będzie przebiegał sprawniej niż dotychczas.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right