Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 28 maja 2024 r., sygn. I SA/Rz 77/24

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Jarosław Szaro /spr./, Sędzia WSA Małgorzata Niedobylska, Sędzia WSA Piotr Popek, Protokolant sekr. sąd. Sabina Długosz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 maja 2024 r. sprawy ze skargi Fundacji R. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 27 listopada 2023 r., nr 0113-KDIPT1-3.4012.491.2023.2.JM w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/Rz 77/24

UZASADNIENIE

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 27 listopada 2023 r. nr 0113-KDIPT1-3.4012.491.2023.2.JM stwierdził, że nieprawidłowe jest stanowisko F. R.(wnioskodawczyni, skarżąca) przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2023 r., uzupełnionym pismami z dnia 9 sierpnia 2023 r. i z dnia 22 listopada 2023 r., który dotyczył skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług.

Przedstawiając opis zdarzenia przyszłego wnioskodawczyni podała, że jest podmiotem wpisanym w Krajowym Rejestrze Sądowym do rejestru fundacji oraz rejestru przedsiębiorców. Wystąpiła ze zgłoszeniem rejestracyjnym w zakresie podatku od towarów i usług (VAT-R). Wnioskodawczyni faktyczną działalność rozpoczęła w 2023 r., a pierwszą fakturę VAT wystawiła 9 maja 2023 r. Działa na podstawie statutu z którego wynika, że jej celem jest integracja i wspieranie działań instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych, przedsiębiorców i osób fizycznych, a także obrona praw człowieka poprzez działania na rzecz m. in. promowania i propagowania produktów ekologicznych, tradycyjnych, zapewnienie ich jak najwyższej jakości. Dochody wnioskodawczyni pochodzą z działalności odpłatnej pożytku publicznego, darowizn, spadków, zapisów, dotacji, subwencji, grantów, innych nieodpłatnych przysporzeń, papierów wartościowych, lokat kapitałowych, odsetek bankowych i dochodów z majątku ruchomego i nieruchomego, dochodów z działalności gospodarczej, dochodów ze zbiórek i imprez publicznych, loterii oraz innych akcji społecznych organizowanych na podstawie odpowiednich zezwoleń, dochodów z praw majątkowych, udziałów i akcji w spółkach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00