Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 14 marca 2024 r., sygn. II SA/Sz 1082/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska Sędziowie Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz (spr.), Asesor WSA Krzysztof Szydłowski Protokolant starszy inspektor sądowy Alicja Poznańska po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 14 marca 2024 r. sprawy ze skargi M. K. na uchwałę Rady Miejskiej Mielna z dnia 30 czerwca 2017 r. nr XXXVIII/455/2017 w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Gminy Mielno w obrębach ewidencyjnych Chłopy i Mielenko oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 15 listopada 2023 r. M. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie skargę na uchwałę Nr [...] Rady Miejskiej Mielna z dnia 30 czerwca 2017 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Gminy Mielno w obrębach ewidencyjnych C. i M. zarzucając rażące naruszenie prawa tj. art 1 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2017 roku poz. 1073). Zdaniem skarżącego tak uchwalony plan ogranicza jego prawo własności w sposób radykalny poprzez dokonanie poszerzenia drogi kosztem jego działki, a nie działki sąsiada leżącej po przeciwnej stronie drogi.

Ponadto zarzucił naruszenie art. 15 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz § 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 roku poz. 1587) polegające na tym, że przewidziana planem droga przebiegająca obok działki [...] (własność skarżącego) nie zawiera symbolu cyfrowo-literowego, a znaki, które w zamierzeniu takim oznaczeniem prawdopodobnie miały być są nieczytelne, co dla potencjalnych nabywców jego działki może być mylące o jaką drogę chodzi czy o drogę publiczną czy wewnętrzną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00