Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 29 lutego 2024 r., sygn. I SA/Go 402/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Damian Bronowicki Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski (spr.) Sędzia WSA Dariusz Skupień Protokolant starszy sekretarz sądowy Marta Andrzejewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 lutego 2024 r. sprawy ze skargi R.Ł. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2018 roku oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Skarżący, R. Ł., wniósł skargę na decyzje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z [...] r., uchylającą w całości decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z [...] r. określającą zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2018 r. i określającą jednocześnie kwoty zobowiązania podatkowego za miesiące od stycznia do grudnia 2018 r.

Rozstrzygnięcia organów podatkowych zapadły na tle następującego stanu faktycznego sprawy:

Organ I instancji przeprowadził wobec Skarżącego kontrolę podatkową w zakresie prawidłowości rozliczenia z budżetem państwa podatku od towarów i usług. Kontrolą objęto okres od 1.01.2018 do 31.12.2018 r. W trakcie kontroli organ I Instancji zwrócił się do Skarżącego m.in. o dostarczenie ewidencji środków trwałych za 2018 r., spisów z natury na koniec 2017 r. i 2018 r. oraz historii operacji na rachunkach bankowych wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej w 2018 roku, a także umów zakupu 9 pojazdów nabytych w 2017 r., które zostały sprzedane w 2018 r.

Nadto organ wezwał Skarżącego do wskazania danych personalnych osób widniejących na umowach kupna-sprzedaży (kaufvertrag), jako sprzedawców samochodów używanych, które zostały zbyte w 2018 r. Po ustaleniu danych personalnych osób sprzedających, organ I instancji zwrócił się do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych o informacje o dostawcach poszczególnych pojazdów. Ponadto w toku kontroli przesłuchano Skarżącego w charakterze strony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00