Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.912.2023.1.TR

Skuteczność podatkowoprawna na lata następne „własnych” formularzy PIT-2, stworzonych przez płatnika.

Interpretacja indywidualna– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 grudnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 grudnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Zainteresowany (dalej: Wnioskodawca, Płatnik) jest jednostką organizacyjną Spółki. Wnioskodawca nie posiada osobowości prawnej, ponadto, nie podlega ujawnieniu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wnioskodawca jest pracodawcą w rozumieniu przepisu art. 3 Kodeksu pracy dla zatrudnionych, na postawie stosunku pracy, pracowników. W związku z dokonywaniem przez Wnioskodawcę wypłat wynagrodzeń i innych świadczeń dla zatrudnionych na umowę o pracę pracowników oraz na rzecz byłych pracowników, świadczeń z tytułu działalności wykonywanej osobiście (np. umów zlecenia, umów o świadczenie usług zarządzania), Wnioskodawca pełni funkcję płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2022, poz. 2647 z późn. zm.; dalej: ustawa o PIT). Jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych Wnioskodawca posługuje się numerem NIP.

Zgodnie z art. 31 a ustawy o PIT, Płatnik przyjmuje składane przez podatników oświadczenia i wnioski mające wpływ na wysokość zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych obliczanych przez Płatnika.

Zgodnie z powołanym art. 31a ust. 1 ustawy o PIT, oświadczenia i wnioski mające wpływ na obliczanie zaliczki na podatek dochodowy podatnik składa Płatnikowi na piśmie albo w inny sposób przyjęty u danego Płatnika, np. w formie elektronicznej za pośrednictwem systemów kadrowo-płacowych. U Wnioskodawcy ww. oświadczenia w szczególności o zamiarze opodatkowania dochodów łącznie z małżonkiem albo jako osoba samotnie wychowująca dziecko, będące przedmiotem niniejszego wniosku, podatnicy składają zarówno w formie pisemnej jak i elektronicznej w aplikacji płacowej. Wnioskodawca posługując się formą pisemną oraz elektroniczną korzysta z własnych wzorów formularzy przygotowanych przez Płatnika.

Oświadczenia i wnioski mające wpływ na obliczanie zaliczki na podatek dochodowy mogą być, zgodnie z art. 31 a ust. 2 ustawy o PIT, składane według ustalonego wzoru. Ustalonym wzorem jest formularz PIT-2 w wersji (9) obowiązujący od 1 stycznia 2023 r. opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów noszący nazwę „Oświadczenia/wnioski podatnika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych”.

Formularz zawiera szereg wniosków i oświadczeń, które podatnik może złożyć dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy, między innymi oświadczenie o zamiarze preferencyjnego opodatkowania dochodów z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko, o którym mowa w art. 32 ust 3 ustawy o PIT (dalej także: oświadczenie o łącznym opodatkowaniu, oświadczenie o wspólnym rozliczeniu).

Należy podkreślić, że Wnioskodawca posługując się formą pisemną oświadczenia nie stosuje druku PIT-2 w wersji (9) opracowanego przez Ministerstwo Finansów, korzystając z odrębnie sporządzonych wzorów formularzy dla poszczególnych oświadczeń i wniosków w tym dla oświadczenia o wspólnym rozliczeniu. Również przyjmując oświadczenia złożone elektronicznie nie wykorzystuje formularza PIT-2.

U Wnioskodawcy, stosownie do art. 32 ust. 3 ustawy o PIT, podatnik, który zamierza za dany rok opodatkować dochody łącznie z małżonkiem albo jako osoba samotnie wychowująca dziecko składa w każdym roku oświadczenie na druku przygotowanym i stosowanym przez Wnioskodawcę w formie pisemnej bądź korzysta w tym celu z aplikacji płacowej.

Jednocześnie w formularzu PIT-2 w objaśnieniach na stronie 3 wskazano, że oświadczenia i wnioski w nim zawarte, a więc także oświadczenie o łącznym opodatkowaniu, mają zastosowanie także w kolejnych latach podatkowych. Powyższe wynika z obowiązującego od 1 stycznia 2023 r. przepisu art. 31a ust. 6 ustawy o PIT, zgodnie z którym oświadczenie i wniosek mające wpływ na obliczenie zaliczki dotyczą również kolejnych lat podatkowych, chyba że odrębny przepis stanowi inaczej. Złożone zatem przez podatnika od 1 stycznia 2024 r. oświadczenia i wnioski w tym oświadczenie o wspólnym opodatkowaniu zachowują ważność w kolejnych latach podatkowych bez konieczności ich ponawiania, aż do zmiany lub wycofania przez podatnika.

Pytanie

Mając na uwadze, że Wnioskodawca nie stosuje formularza PIT-2, czy oświadczenie o łącznym opodatkowaniu złożone Płatnikowi przez podatnika w roku 2024 r. w formie papierowej na odrębnym formularzu opracowanym i przyjętym przez Wnioskodawcę bądź w drodze elektronicznej w aplikacji płacowej będzie miało zastosowanie również w kolejnych latach podatkowych do momentu zmiany bądź wycofania przez podatnika, stosownie do art. 31a ust. 6 ustawy o PIT?

Państwa stanowisko w sprawie

W Państwa ocenie, oświadczenie o zamiarze preferencyjnego opodatkowania dochodów łącznie z małżonkiem albo jako osoba samotnie wychowująca dziecko złożone przez podatnika w roku 2024 r. w formie pisemnej na odrębnym formularzu opracowanym przez Płatnika, tj. z pominięciem druku PIT-2 w wersji (9) bądź w drodze elektronicznej będzie miało zastosowanie również w kolejnych latach podatkowych. Podatnik, który złożył oświadczenie w roku 2024 nie będzie obowiązany do ponownego złożenia oświadczenia w roku 2025 i latach następnych chyba, że zmienią się okoliczności mające wpływ na obliczenie zaliczki na podatek.

Uzasadnienie

Oświadczenie o zamiarze opodatkowania dochodów z małżonkiem jest jednym z oświadczeń mających wpływ na obliczenie zaliczki na podatek dochodowy, które zgodnie z art. 31 a ustawy o PIT:

·podatnik może złożyć na piśmie albo w inny dowolny sposób przyjęty u danego płatnika;

·mogą być składane według ustalonego wzoru;

·dotyczą również kolejnych lat podatkowych, chyba że odrębny przepis stanowi inaczej.

Ustawodawca w powołanym przepisie posługuje się słowem „może” co oznacza, że wybór formy składanego oświadczenia (pisemna, elektroniczna) pozostawiony jest decyzji Płatnika. Co więcej, w odniesieniu do formy pisemnej, oświadczenia mogą być składane zarówno na nowym druku PIT-2 jak i na formularzu opracowanym i przyjętym przez Płatnika. Ustawodawca nie nakazuje obligatoryjnego stosowania formularza PIT-2, pozostawiając Płatnikowi swobodę w zakresie wyboru formy składanych oświadczeń o wspólnym opodatkowaniu.

Art. 31a ust. 6 ustawy o PIT wprowadza zasadę, że oświadczenia i wnioski mające wpływ na obliczenie zaliczki dotyczą kolejnych lat podatkowych. Wprawdzie art. 32 ust. 3 ustawy o PIT stanowiący o wspólnym opodatkowaniu dochodów odwołuje się do „danego roku podatkowego”, jednak w ocenie Wnioskodawcy literalne brzmienie art. 31a ust. 6 wprowadzonego nowelizacją ustawy o PIT od 1 stycznia 2023 r. jednoznacznie wyraża intencję Ustawodawcy, aby oświadczenia i wnioski mające wpływ na obliczenie zaliczki odnosiły się nie tylko do danego roku podatkowego, ale również do lat następnych bez względu na formę złożonego oświadczenia. Jednocześnie brak jest w ustawie innego przepisu jednoznacznie wskazującego, że oświadczenia o wspólnym opodatkowaniu są ograniczone jedynie do danego roku podatkowego i powinny być ponawiane przez podatników w kolejnych latach.

Ponadto, określając wieloletni charakter oświadczeń, Ustawodawca odnosi się przy tym w sposób ogólny do oświadczeń i wniosków mających wpływ na obliczanie zaliczki bez względu na formę złożonego oświadczenia. W ocenie Wnioskodawcy przepis ma zatem zastosowanie zarówno do oświadczeń złożonych w formie elektronicznej jak i pisemnej na wzorze przyjętym u danego Płatnika bądź na formularzu PIT-2.

Powyższe znajduje potwierdzenie w objaśnieniach podatkowych opublikowanych w dniu 30 grudnia 2022 roku przez Ministerstwo Finansów.

Objaśnienia dotyczą oświadczeń i wniosków mających wpływ na wysokość zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, które obliczają i pobierają płatnicy. Objaśnienia uwzględniają stan prawny obowiązujący od 1 stycznia 2023 r., w tym przepisy art. 31a ustawy o PIT, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1265, z późn. zm.) oraz mają zastosowanie do dochodów uzyskanych od 2023 r.

Objaśnienia zostały wydane z urzędu w celu zapewnienia jednolitego stosowania przepisów prawa podatkowego przez organy podatkowe. Zastosowanie się przez podatnika lub płatnika w okresie rozliczeniowym do objaśnień powoduje objęcie ochroną przewidzianą w art. 14k-14m ustawy - Ordynacja podatkowa.

W objaśnieniach Ministerstwa Finansów w części 4 „Oświadczenia i wnioski podatników mające wpływ na obliczenie zaliczek przez płatników” wymieniono oświadczenia i wnioski, które mogą złożyć podatnicy, wskazano sposób, w jaki mogą być złożone oraz termin złożenia oświadczenia lub wniosku przez podatnika a także jego uwzględnienia przez płatnika. Ponadto objaśniono, w jaki sposób wycofać lub zmienić złożone oświadczenie i wniosek oraz wskazano:

„Złożone oświadczenia i wnioski:

- dotyczą również kolejnych lat podatkowych.

Obecnie ustawa o PIT nie zawiera wyjątku od tej reguły. W konsekwencji wszystkie oświadczenia i wnioski są wieloletnie, jeżeli stan faktyczny wynikający z oświadczenia złożonego w latach poprzednich nie uległ zmianie”.

Podkreślono, że podatnik jest obowiązany wycofać lub zmienić złożone uprzednio oświadczenie lub wniosek, jeżeli uległy zmianie okoliczności mające wpływ na obliczenie zaliczek przez płatnika a zaniechanie działania ze strony podatnika nie zwalnia go z odpowiedzialności za zaniżenie lub nieujawnienie podstawy opodatkowania przez płatnika, który wobec braku wiedzy o zmianie okoliczności faktycznych zastosował uprzednio złożone oświadczenia i wnioski podatnika.

Zarówno w objaśnieniach podatkowych Ministerstwa Finansów jak i objaśnieniach znajdujących się na formularzu PIT-2 brak jest zatem stwierdzenia, że wieloletni charakter oświadczeń dotyczy jedynie tych, które zostały złożone na formularzu PIT-2.

Wobec powyższego, po analizie art. 31a ustawy o PIT oraz objaśnień podatkowych Ministra Finansów z dnia 30 grudnia 2022 roku, Wnioskodawca stoi na stanowisku, że złożone na podstawie przepisu art. 32 ust. 3 ustawy o PIT oświadczenie o wspólnym opodatkowaniu złożone przez podatnika w 2024 r. w formie pisemnej na formularzu opracowanym i przyjętym u Płatnika lub w formie elektronicznej w aplikacji płacowej (tj. z pominięciem formularza PIT-2) ma zastosowanie również w kolejnych latach podatkowych. Nie jest konieczne ponowne złożenie oświadczenia przez podatnika w roku 2025 i latach następnych, jeżeli nie zmieniły się okoliczności mające wpływ na obliczenie zaliczki na podatek.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Na podstawie art. 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.):

Płatnikiem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, obowiązana na podstawie przepisów prawa podatkowego do obliczenia i pobrania od podatnika podatku i wpłacenia go we właściwym terminie organowi podatkowemu.

Zgodnie z art. 31a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 226 ze zm.):

1.Podatnik składa płatnikowi na piśmie albo w inny sposób przyjęty u danego płatnika oświadczenia i wnioski mające wpływ na obliczenie zaliczki.

2.Oświadczenia i wnioski, o których mowa w art. 31b ust. 1, art. 32 ust. 3 i 6-8 oraz art. 41 ust. 11, mogą być składane według ustalonego wzoru.

3.Podatnik jest obowiązany wycofać lub zmienić złożone uprzednio oświadczenie lub wniosek, jeżeli uległy zmianie okoliczności mające wpływ na obliczenie zaliczki.

4.Wycofanie i zmiana złożonego uprzednio oświadczenia lub wniosku następuje w drodze nowego oświadczenia lub wniosku, o którym mowa w ust. 1.

5.Jeżeli podatnik złoży płatnikowi oświadczenie lub wniosek mające wpływ na obliczanie zaliczki, płatnik uwzględnia to oświadczenie lub ten wniosek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym je otrzymał, a w przypadku płatnika, o którym mowa w art. 34 - najpóźniej od drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym je otrzymał.

6.Oświadczenie i wniosek mające wpływ na obliczenie zaliczki dotyczą również kolejnych lat podatkowych, chyba że odrębny przepis stanowi inaczej.

7.Po ustaniu stosunku prawnego stanowiącego podstawę dokonywania przez płatnika świadczeń podatnikowi, płatnik przy obliczaniu zaliczki pomija oświadczenia i wnioski złożone uprzednio przez podatnika, z wyjątkiem wniosków, o których mowa w art. 32 ust. 6 i 8 oraz art. 41 ust. 11.

8.Jeżeli podatnik złoży płatnikowi, o którym mowa w art. 32, art. 34 lub art. 41 ust. 1, oświadczenie, że spełnia warunki do stosowania zwolnień, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152-154, płatnik oblicza zaliczkę z uwzględnieniem tych zwolnień, przy czym w oświadczeniu dotyczącym spełnienia warunków do stosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152, podatnik wskazuje również rok rozpoczęcia i zakończenia stosowania zwolnienia przez płatnika.

9.Oświadczenie, o którym mowa w ust. 8, jest składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia i zawiera klauzulę o następującej treści: ,,Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.". Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

10.W przypadku gdy zaniżenie lub nieujawnienie przez płatnika podstawy opodatkowania wynikało z zastosowania przez płatnika złożonych przez podatnika wniosków lub oświadczeń mających wpływ na obliczenie zaliczki, przepisu art. 26a § 2 Ordynacji podatkowej nie stosuje się.

Stosownie natomiast do art. 32 ust. 3 przywołanej ustawy:

Jeżeli podatnik złoży płatnikowi oświadczenie, że za dany rok zamierza opodatkować dochody w sposób określony w art. 6 ust. 2 albo 4d, a za rok podatkowy przewidywane, określone w oświadczeniu:

1)dochody podatnika nie przekroczą kwoty 120 000 zł, a małżonek lub dziecko nie uzyskują żadnych dochodów, które łączy się z dochodami podatnika - zaliczki za wszystkie miesiące roku podatkowego wynoszą 12% dochodu uzyskanego w danym miesiącu od tego płatnika i są dodatkowo pomniejszane za każdy miesiąc o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek w przypadku oświadczenia dotyczącego opodatkowania dochodów na zasadach określonych w art. 6 ust. 2 albo 4d;

2)dochody podatnika przekroczą kwotę 120 000 zł, a dochody małżonka lub dziecka, które łączy się z dochodami podatnika, nie przekraczają tej kwoty - zaliczki za wszystkie miesiące roku podatkowego wynoszą 12% dochodu uzyskanego w danym miesiącu od tego płatnika.

W myśl art. 45b ust. 1 pkt 3 ww. ustawy:

Minister właściwy do spraw finansów publicznych udostępni w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej obsługującego go urzędu ustalone wzory: oświadczeń i wniosków, o których mowa w art. 30j ust. 1 pkt 1, art. 30o pkt 1, art. 31b ust. 1, art. 32 ust. 3 i 6-8, art. 41 ust. 11 oraz art. 45c ust. 3a.

Opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów, ustalonym wzorem oświadczenia, o którym mowa w art. 32 ust. 3 ww. ustawy jest formularz PIT-2 w wersji (9), noszący nazwę: „OŚWIADCZENIA / WNIOSKI podatnika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych”.

Jak wynika z ww. przepisów, przedmiotowe oświadczenie:

1)jest składane przez podatnika płatnikowi na piśmie albo w inny sposób przyjęty u danego płatnika;

2)może być składane według ustalonego wzoru;

3)dotyczą również kolejnych lat podatkowych, chyba że odrębny przepis stanowi inaczej.

Zgodnie z informacją zawartą w Objaśnieniach podatkowych (str. 7):

„Złożone oświadczenia i wnioski:

- dotyczą również kolejnych lat podatkowych

Obecnie ustawa PIT nie zawiera wyjątku od tej reguły. W konsekwencji wszystkie oświadczenia i wnioski są wieloletnie, chyba że uległy zmianie okoliczności mające wpływ na obliczenie zaliczki”.

Również z budowy formularza PIT-2 „Oświadczenia/wniosku podatnika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych” wynika, że część E „Oświadczenie podatnika składane płatnikowi o zamiarze preferencyjnego opodatkowania dochodów (z małżonkiem/jako osoba samotnie wychowująca dziecko)” nie dotyczy konkretnego roku podatkowego. Nie ma podstaw, aby inaczej traktować oświadczenia i wnioski składane na formularzach własnych. Niezależnie, czy oświadczenie/wniosek zostanie złożone na formularzu PIT-2, czy na formularzu „własnym” będzie miało zastosowanie również w kolejnych latach podatkowych, dopóki nie zostanie zmienione, wycofane przez podatnika lub nie wygaśnie z mocy prawa.

Reasumując: na gruncie opisanego zdarzenia, oświadczenie o łącznym opodatkowaniu złożone Państwu jako płatnikowi przez podatnika w roku 2024 r. w formie papierowej na odrębnym formularzu opracowanym i przyjętym przez Państwa bądź w drodze elektronicznej w aplikacji płacowej będzie miało zastosowanie również w kolejnych latach podatkowych do momentu zmiany bądź wycofania przez podatnika, stosownie do art. 31a ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli: Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

·Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00