Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 9 stycznia 2024 r., sygn. II SA/Bd 1036/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Joanna Brzezińska Sędziowie sędzia WSA Renata Owczarzak (spr.) sędzia WSA Grzegorz Saniewski po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 9 stycznia 2024 r. sprawy ze skargi W. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] czerwca 2023 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] kwietnia 2023 r., znak: [...] Wójt Gminy C., działając na podstawie art. 4 ust. 2 pkt 2, art. 59 ust. 1-2, art. 60 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U.

2022 r., poz. 503 z późn. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.), orzekł o odmowie ustalenia na rzecz W. W. warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie hali namiotowej w zabudowie usługowej - skład drewna tartacznego na działce nr [...], obręb N. C. , gmina C..

W uzasadnieniu decyzji orzekający organ I instancji podniósł, iż warunek wynikający z art. 61 ust. 1 pkt 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie został spełniony, ponieważ planowana inwestycja nie będzie stanowiła kontynuacji funkcji występującej w obszarze analizowanym, a planowana inwestycja może w przyszłości ograniczyć zastany sposób użytkowania terenów sąsiednich i nie będzie mogła bezkolizyjnie współistnieć z istniejącą lub planowaną zabudową zagrodową, bądź mieszkaniową jednorodzinną.

Realizacja planowanej inwestycji, w części zwartego kompleksu terenów rolniczej przestrzeni produkcyjnej wyraźnie zdefiniowanej przestrzennie, w ocenie organu

I instancji nie będzie stanowić uzupełnienia istniejącego układu urbanistycznego, a zatem naruszy istniejący ład przestrzenny, w świetle obowiązujących przepisów rozumiany, jako takie ukształtowanie przestrzeni, które tworzy harmonijną całość oraz uwzględnia w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno-gospodarcze, środowiskowe, kulturowe oraz kompozycyjno-estetyczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00