Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.257.2023.2.WS
Sprzedaż udziału w nieruchomości.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 28 marca 2023 r. wpłynął Pana wniosek z 20 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Z wnioskiem o wydanie interpretacji w tym samym stanie faktycznym wystąpiła również (…).
W 2008 roku małżonkowie (…) założyli spółkę z o.o.(…). Spółka została powołana w celach handlowych na potrzeby nabycia jednej, konkretnej nieruchomości. W tym samym roku spółka zrealizowała cel i nabyła od osób fizycznych działkę gruntu (…), zaś transakcja nie była objęta podatkiem od towarów i usług i spółka nie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego VAT od tej transakcji.
W roku 2009 spółka uległa przekształceniu w spółkę jawną.
W roku 2009 spółka podzieliła nabytą działkę gruntu (…) na działki gruntu (…) .
W roku 2010 spółka dokonała sprzedaży działki gruntu (…), a transakcja była objęta podatkiem od towarów i usług.
W roku 2011 sprzedała kolejną działkę gruntu o nr (…) i ta transakcja również była objęta podatkiem od towarów i usług.
Spółki nie dokonały żadnych innych czynności handlowych.
W roku 2012 wspólnicy rozwiązali (…) spółkę jawną bez przeprowadzania likwidacji, zaś obie pozostałe w majątku spółki działki gruntu (…) stały się majątkiem byłych wspólników – (…). Działki w chwili zakupu były i nadal są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę przemysłową. Działki są niezabudowane. W małżeństwie współwłaścicieli przedmiotowych działek panuje ustrój majątkowej wspólności małżeńskiej. Obecnie działki stanowią nieużytek. W ewidencji gruntów są oznaczone jako grunty orne (fragment jako las). Nieruchomość jest niezabudowana i na nieruchomość nie zostały poniesione żadne nakłady. (…). Nieruchomość nie była w żaden sposób wykorzystywana przez spółkę. Celem zakupu było ulokowanie środków finansowych.
Obecnie małżonkowie (…)planują sprzedać jedną z pozostałych działek gruntu (…), przy czym (…):
-zajmuje się m.in. handlem nieruchomościami i od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą (…). W PKD ma między innymi usługi prawnicze, obrót nieruchomościami, działalność deweloperską;
-nie podejmował żadnych profesjonalnych czynności zmierzających do zwiększenia wartości działki;
-nie wydzierżawiał lub wynajmował opisanej nieruchomości;
-wielokrotnie w ramach działalności gospodarczej nabywał i sprzedawał różne nieruchomości niezabudowane;
-(…) od lutego 2023 posiada dochody z najmu domu zakupionego wraz z żoną w 2022 r. do majątku wspólnego.
Powodem sprzedaży jest chęć uzyskania środków finansowych na dalsze inwestycje prowadzone w ramach działalności gospodarczej męża oraz pomoc finansowa rodzinom obu małżonków.
W szczególności Sprzedający nie udzielają kupującemu żadnych pełnomocnictw do czynności, które mogłyby podnieść wartość nieruchomości, a uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest warunkiem sprzedaży. Nabywcą ma być przedsiębiorca. Wydanie działki ma nastąpić po sprzedaży.
Wniosek o interpretację był już składany przez żonę. W sprawie zostało wystosowane wezwanie, w którym urząd poprosił o doprecyzowanie stanu przyszłego i faktycznego (…). Pozostało bez odpowiedzi. Poniżej w celu ułatwienia rozpoznania nowego wniosku podaje Pan odpowiedzi na pytania zawarte w wezwaniu (…):
1.Jest Pan i w dacie zakupu był czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.
2.Działalność gospodarczą prowadzi Pan pod nazwą (…). W PKD ma Pan między innymi usługi prawnicze, obrót nieruchomościami, działalność deweloperską.
3.Dla działki (…) nigdy nie było i nie zostanie wydane przed sprzedażą pozwolenie na budowę.
4.Dla działki (…) nie były wydawane żadne uzgodnienia, decyzje i pozwolenia.
5.W związku z planowaną sprzedażą nie zamieszczali Państwo ogłoszeń o zamiarze sprzedaży, zaś działkę planuje nabyć właściciel sąsiedniej działki.
6.Umowa przedwstępna nie była zawierana. Działka ma być sprzedana bez umowy przedwstępnej. Umowa warunkowa wynika z pierwokupu (…).
7.Działki były nabywane z myślą o zabezpieczeniu finansowym dla rodziny i rodziców w przyszłości.
8.Działki nie były w żaden sposób zagospodarowywane, wykorzystywane, wydzierżawiane lub najmowane. Stanowiły nieużytek. Nie były obrabiane nawet rolniczo. Taki stan był od dnia zakupu i nie zmienił się z dniem rozwiązania spółki.
9.Działka nie była, nie jest i nie będzie udostępniana osobom trzecim na podstawie żadnych umów. Stanowi obecnie nieużytek.
10.Jedynymi udziałowcami (po połowie) spółki z o.o., a następnie wspólnikami spółki jawnej był Pan z żoną. Po przekształceniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę jawną, a następnie po rozwiązaniu spółki jawnej działka stała się współwłasnością wspólników po połowie (majątki odrębne). Podstawą wpisu własności na rzecz wspólników ma być uchwała o rozwiązaniu spółki i prawomocne postanowienie sądu o jej wykreśleniu z KRS.
11.(…) Spółce z o. o. przy nabyciu nieruchomości nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT, gdyż transakcja nabycia nie była objęta podatkiem od towarów i usług. Również przy przekształceniu (…) Spółki z o.o. w (…) Spółkę jawną nie wystąpiło naliczenie podatku VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego. Wobec powyższego nie wystąpił obowiązek zapłaty podatku VAT przy rozwiązaniu spółki.
12.Przy nabyciu działek w związku z rozwiązaniem spółki jawnej nie przysługiwało Panu ani Pana żonie prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, gdyż w momencie zakupu nie przysługiwało spółce prawo do odliczenia podatku VAT. Transakcja nabycia nie była objęta podatkiem VAT, gdyż był to zakup od osób fizycznych, które nabyły nieruchomość w spadku wiele lat przed zbyciem, nigdy nie sprzedały innej nieruchomości, nie prowadziły żadnych działalności gospodarczych, nie dokonywały żadnych ulepszeń ani czynności profesjonalnych związanych z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży. Nadto ani spółka, ani Pan z żoną nie ponieśliście żadnych wydatków na ulepszenie działki, w szczególności takich, w stosunku do których istniało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
13.Ponieważ udziały w spółce z o.o., a następnie spółce jawnej były równe, na skutek rozwiązania spółki nieruchomość weszła do majątków osobistych małżonków po połowie. W księdze wieczystej jako właściciel widnieje cały czas (…) Spółka jawna, zaś wpis przy sprzedaży nastąpi bezpośrednio na rzecz nabywcy. W akcie notariusz powoła dokumenty potwierdzające prawomocne rozwiązanie spółki jawnej.
14.Od momentu rozwiązania spółki w dniu 1.06.2012 r. nie wystąpiły i do sprzedaży nie wystąpią żadne zdarzenia lub czynności prawne skutkujące zmianą rodzaju współwłasności.
15.Działka (…) po rozwiązaniu spółki nie została w żaden sposób wprowadzona ani księgowo, ani podatkowo do Pana działalności gospodarczej. Nie generuje żadnych kosztów (klasa VI zwolniona z podatku rolnego) ani zysków, nie czyniono żadnych nakładów, które mogłyby być rozliczane w ramach Pana działalności gospodarczej. W szczególności nie stanowi i nie będzie stanowić towaru lub środka trwałego w Pana działalności gospodarczej. Nigdy nie została ujęta w Pana działalności gospodarczej. Nie była amortyzowana.
16.Sprzedaż ma nastąpić po uzyskaniu interpretacji podatkowej, za około 3-4 miesiące. Niewielki fragment nieruchomości jest oznaczony jako las, co skutkuje prawem pierwokupu (…). Reszta gruntu oznaczona jest w ewidencji jako rola.
Pytanie w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych
Czy przychód lub dochód uzyskany ze sprzedaży udziału należącego do (…) będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Pana stanowisko w sprawie
W ocenie wnoszącego o interpretację sprzedaż udziału należącego do Pana nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, gdyż od nabycia do majątku osobistego upłynęło ponad 5 lat kalendarzowych, a zbycie nie następuje w ramach działalności gospodarczej.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawił Pan we wniosku, jest prawidłowe.
Uzasadnienie interpretacji indywidualnej
Zgodnie z przepisem art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2647 ze zm.):
Opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.
Stosownie do art. 5a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Ilekroć w ustawie jest mowa o spółce niebędącej osobą prawną – oznacza to spółkę inną niż określona w pkt 28.
Natomiast w myśl art. 5a pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Ilekroć w ustawie jest mowa o spółce – oznacza to:
a)spółkę posiadającą osobowość prawną, w tym także spółkę zawiązaną na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 2157/2001 z dnia 8 października 2001 r. w sprawie statutu spółki europejskiej (SE) (Dz.Urz. WE L 294 z 10.11.2001, str. 1, z późn. zm.; Dz.Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 6, t. 4, str. 251),
b)spółkę kapitałową w organizacji,
c)spółkę komandytową i spółkę komandytowo-akcyjną mające siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
d)spółkę niemającą osobowości prawnej mającą siedzibę lub zarząd w innym państwie, jeżeli zgodnie z przepisami prawa podatkowego tego innego państwa jest traktowana jak osoba prawna i podlega w tym państwie opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania,
e)spółkę jawną będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych.
Dochody spółek niebędących osobami prawnymi nie stanowią odrębnego przedmiotu opodatkowania. Opodatkowaniu podlegają natomiast dochody poszczególnych wspólników takiej spółki. Sposób opodatkowania dochodu z udziału w spółce niebędącej podatnikiem podatku dochodowego uzależniony jest od cywilnoprawnego statusu danego wspólnika. Jeżeli wspólnikiem spółki niebędącej osobą prawną jest osoba fizyczna, to dochód z udziału w tej spółce będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
W myśl art. 5b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Jeżeli pozarolniczą działalność gospodarczą prowadzi spółka niebędąca osobą prawną, przychody wspólnika z udziału w takiej spółce, określone na podstawie art. 8 ust. 1, uznaje się za przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3.
Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Przychody z udziału w spółce niebędącej osobą prawną, ze wspólnej własności, wspólnego przedsięwzięcia, wspólnego posiadania lub wspólnego użytkowania rzeczy lub praw majątkowych u każdego podatnika określa się proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku (udziału) oraz, z zastrzeżeniem ust. 1a, łączy się z pozostałymi przychodami ze źródeł, z których dochód podlega opodatkowaniu według skali, o której mowa w art. 27 ust. 1. W przypadku braku przeciwnego dowodu przyjmuje się, że prawa do udziału w zysku (udziału) są równe.
Stosownie do art. 8 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Zasady wyrażone w ust. 1 stosuje się odpowiednio do:
1)rozliczania kosztów uzyskania przychodów, wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów i strat;
2)ulg podatkowych związanych z prowadzoną działalnością w formie spółki niebędącej osobą prawną.
W myśl art. 10 ust. 1 pkt 3 i pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Źródłami przychodów jest:
·pozarolnicza działalność gospodarcza,
·odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2:
a)nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości,
b)spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
c)prawa wieczystego użytkowania gruntów,
d)innych rzeczy,
– jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w lit. a-c – przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, a innych rzeczy – przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie; w przypadku zamiany okresy te odnoszą się do każdej z osób dokonującej zamiany.
W myśl art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Za przychód z działalności, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3, uważa się kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont. U podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług opodatkowanych podatkiem od towarów i usług za przychód z tej sprzedaży uważa się przychód pomniejszony o należny podatek od towarów i usług.
Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Przychodem z działalności gospodarczej są również przychody z odpłatnego zbycia składników majątku będących:
a)środkami trwałymi albo wartościami niematerialnymi i prawnymi, podlegającymi ujęciu w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
b)składnikami majątku, o których mowa w art. 22d ust. 1, z wyłączeniem składników, których wartość początkowa ustalona zgodnie z art. 22g nie przekracza 1500 zł,
c)składnikami majątku, które ze względu na przewidywany okres używania równy lub krótszy niż rok nie zostały zaliczone do środków trwałych albo wartości niematerialnych i prawnych,
d)składnikami majątku stanowiącymi spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego lub udział w takim prawie, które zgodnie z art. 22n ust. 3 nie podlegają ujęciu w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
– wykorzystywanych na potrzeby związane z działalnością gospodarczą lub przy prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej, z zastrzeżeniem ust. 2c; przy określaniu wysokości przychodów przepisy ust. 1 i art. 19 stosuje się odpowiednio.
Jednocześnie w myśl z art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:
Do przychodów, o których mowa w ust. 1 i 2, nie zalicza się przychodów z odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w związku z likwidacją spółki niebędącej osobą prawną, wystąpieniem wspólnika z takiej spółki lub zmniejszeniem udziału kapitałowego w takiej spółce, z wyjątkiem składników majątku stanowiących udziały (akcje), papiery wartościowe, tytuły uczestnictwa w funduszach kapitałowych, pochodne instrumenty finansowe oraz składników majątku, w wyniku otrzymania których Rzeczpospolita Polska traci prawo do opodatkowania dochodów z ich odpłatnego zbycia – jeżeli od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja: prowadzonej samodzielnie działalności gospodarczej, prowadzonych samodzielnie działów specjalnych produkcji rolnej, spółki niebędącej osobą prawną lub nastąpiło wystąpienie wspólnika z takiej spółki albo zmniejszenie udziału kapitałowego w takiej spółce, do dnia ich odpłatnego zbycia upłynęło sześć lat i odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej.
Użyte w tym przepisie określenie „w związku z likwidacją spółki niebędącej osobą prawną” służy wskazaniu tytułu prawnego (źródła pochodzenia, podstawy) uzyskania przez podatnika składników majątku objętych omawianym wyłączeniem z przychodów. Na gruncie języka powszechnego „likwidacja” oznacza „zniesienie, usunięcie lub rozwiązanie czegoś; postępowanie zmierzające do uregulowania spraw organizacyjnych i majątkowych rozwiązywanego przedsiębiorstwa lub organizacji”.
Ustawodawca nie wprowadził szczególnej definicji pojęcia „likwidacji spółki niebędącej osobą prawną” ani nie zastosował w tym zakresie odesłania do przepisów prawa spółek handlowych.
Zaznaczam również, że na gruncie przepisów prawa handlowego likwidacja spółki osobowej jest rozumiana jako postępowanie mające na celu zakończenie działalności tej spółki, którego przeprowadzenie umożliwia zgłoszenie wniosku o wykreślenie spółki z rejestru (a tym samym, jej rozwiązanie). Przepisy prawa handlowego dopuszczają przy tym możliwość zakończenia działalności spółki osobowej w sposób inny niż tak rozumiana likwidacja spółki.
Przepis art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie daje podstaw do ograniczenia zakresu jego stosowania jedynie do sytuacji, gdy spółka niebędąca osobą prawną jest rozwiązywana po przeprowadzeniu likwidacji w rozumieniu przepisów Kodeksu spółek handlowych. Regulacja ta odnosi się do szerzej rozumianej sytuacji otrzymania przez podatnika składników majątku przysługujących mu – jako wspólnikowi spółki niebędącej osobą prawną – w związku z procesem zakończenia działalności tej spółki (jej rozwiązaniem).
Z opisu sprawy wynika, że był Pan wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) przekształconej w spółkę jawną (dalej: Spółka jawna). W 2012 r. wspólnicy rozwiązali Spółkę jawną bez przeprowadzania likwidacji. Pozostałe w majątku Spółki jawnej działki gruntu stały się majątkiem byłych wspólników – Pana i Pana małżonki. Obecnie planuje Pan razem z żoną sprzedać jedną działkę gruntu. Działka ta po rozwiązaniu Spółki jawnej nie została w żaden sposób wprowadzona ani księgowo, ani podatkowo do prowadzonej obecnie przez Pana działalności gospodarczej. Nie generuje żadnych kosztów (klasa VI zwolniona z podatku rolnego) ani zysków, nie czynił Pan żadnych nakładów, które mogłyby być rozliczane w ramach Pana działalności gospodarczej. W szczególności działka podlegająca sprzedaży nie stanowi i nie będzie stanowić towaru lub środka trwałego w Pana działalności gospodarczej. Nigdy nie została ujęta w Pana działalności gospodarczej. Nie była też amortyzowana.
Skoro rozwiązanie Spółki jawnej i otrzymanie przez Pana udziału w opisanej nieruchomości miało miejsce w 2012 r., a jej sprzedaż ma dopiero nastąpić, sprzedaż udziału w opisanej działce nie będzie stanowiła dla Pana źródła przychodu podatkowego, ponieważ sprzedaż ta nastąpi po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie Spółki jawnej i odpłatne zbycie nie nastąpi w wykonaniu działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej.
Reasumując – sprzedaż udziału w opisanej działce nie będzie podlegała po Pana stronie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Pan przedstawił, i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.
Pana wniosek w zakresie podatku od towarów i usług podlega odrębnemu rozpatrzeniu.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Pana sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i zastosuje się Pan do interpretacji.
·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Ma Pan prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 259; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
· w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 ze zm.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right