Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.699.2022.2.MN

Uznanie aportu zespołu składników majątku za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i braku opodatkowania transakcji podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy

Interpretacja indywidualna –

stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

30 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 30 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie uznania aportu zespołu składników majątku za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i braku opodatkowania transakcji podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1) Zainteresowany będący stroną postępowania: S. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania: B. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Opis zdarzenia przyszłego

1. Informacje ogólne

S. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Spółka”, „Wnioskodawca”) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym, tj. podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja wyrobów z surowców mineralnych, m.in. w zakresie grafitowych materiałów anodowych (ang. graphite anode materials; dalej jako: „GAM”), wykorzystywanych w produkcji baterii litowo-jonowych.

Spółka prowadzi działalność w dwóch zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w dwóch miejscowościach w Polsce (dalej jako: „Zakład 1” oraz „Zakład 2”). Zakład 1 jest w całości dedykowany produkcji GAM, zaś Zakład 2 produkuje zarówno GAM, jak i inne wyroby. Ponadto, na urządzeniach linii produkcyjnej GAM Spółka wytwarza również m.in. miks sadzy z olejem (dalej: „RUBA”). Ilekroć w dalszej części nin. wniosku jest mowa o produkcji GAM, należy przez to rozumieć również produkcję RUBA.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00