Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.875.2022.2.JK3

Nienastępujące w wykonaniu działalności gospodarczej odpłatne zbycie 27 kwietnia 2022 r. udziału w działce Nr 1, nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Okres pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ich nabycie, upłynął bowiem 31 grudnia 2009 r. Zatem nie będzie Pani zobligowana do wykazania tej sprzedaży w zeznaniu rocznym PIT- 39 i zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży udziału w ww. nieruchomości.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 września 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania sprzedaży nieruchomości. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 października 2022 r. (wpływ 21 października 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Pani oraz Pani siostra 29 marca 2004 r. aktem notarialnym, tj. umową darowizny nabyły od rodziców - po 1/4 udziału w zabudowanej nieruchomości stanowiącej działkę nr 1 o obszarze 0,0631 ha położonej przy ul. w (…) . Z wpisów w księdze wieczystej przedmiotowej nieruchomości wynika, że K. i H. B. (Pani dziadkowie) mieli prawo użytkowania pięciu izb w domu murowanym, oraz dwóch komórek od strony wschodniej i połowy sieni w tymże domu, oraz połowy strychu od strony wschodniej, a pozostałe cztery izby, całą pralnię i dwie komórki, oraz połowę nieruchomości od strony zachodniej były objęte prawem użytkowania przez małżeństwo H. i H. K. W księdze wieczystej widnieje również zapis, że wszelkie remonty oraz konserwacje budynków ponosić będą strony każda od swojej części, którą użytkuje (wpis dokonany 29 grudnia 1960 r. (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00