Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 4 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.614.2022.2.IK

Spełnienie warunków uzgodnienia korekty w myśl art. 86 ust. 19a, powodujących obniżenie podatku naliczonego oraz zmniejszenie podatku naliczonego z faktur korygujących po przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie spełnienia warunków uzgodnienia korekty w myśl art. 86 ust. 19a, powodujących obniżenie podatku naliczonego oraz zmniejszenie podatku naliczonego z faktur korygujących po przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej jako: Spółka, Podatnik) jest spółką komandytową, która została wpisana do rejestru KRS w dniu 1 lipca 2022 r., wskutek przekształcenia spółki jawnej, niebędącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w branży meblowej, której przeważający przedmiot stanowi produkcja arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT wpisanym na białą listę podatników.

W ramach prowadzonej działalności, Spółka zawarła ze swoim partnerem biznesowym (dalej jako: Partner, Kontrahent) umowę w treści której zobowiązał się on do udzielania w zamian za określony poziom zakupów bonusów na rzecz Wnioskodawcy. Kontrahent ten, prowadzi działalność w zakresie sprzedaży hurtowej drewna oraz innych materiałów drewnopodobnych. Wskazane porozumienie przewiduje, iż udzielany Podatnikowi bonus dzielić będzie się na dwie części: obrotową (70% łącznej wartości bonusu) oraz marketingową (30% łącznej wartości bonusu). Otrzymanie w/w uwarunkowane będzie spełnieniem okoliczności opisanych w umowie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00